REKLAMA
REKLAMA

Długi weekend w Bieszczadach. Pracy ratownikom nie brakowało (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W związku z długim weekendem, piękną pogoda i imprezami organizowanymi w regionie, ostatnie dni były dość pracowite dla wielu służb działających na naszym terenie. O podsumowanie swoich pokusili się ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Czwartek 16.06.

  • W godz. popołudniowych ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Cisnej odebrali zgłoszenie do zachorowania u kobiety w rejonie Studennego. Po zaopatrzeniu przez naszych ratowników poszkodowana została przekazana załodze Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
  • Drugie – bliźniaczo podobne zdarzenie do tego poprzedniego, miało miejsce w rejonie Przełęczy Bukowskiej. Również w tym przypadku po zaopatrzeniu przez naszych ratowników pacjentka została przekazana załodze Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Piątek 17.06.

  • Ok. godz. 8.00 ratownicy ze stacji w Cisnej udzielili pomocy biegaczowi – uczestnikowi Festiwalu Biegu Rzeźnika, który doznał kontuzji stawu skokowego w rejonie pasma Wysokiego Działu.

Sobota 18.06.

  • Ratownicy ze Stacji w Cisnej otrzymują zgłoszenie do wypadku motocyklowego w okolicy parkingu do Łopienki w wyniku którego obrażeń doznają 2 osoby. Po dotarciu wraz z załogą karetki pogotowia zaopatrują poszkodowanych. Do wypadku zadysponowano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
  • Z kolei ratownicy ze Stacji w Ustrzykach Górnych odbierają zgłoszenie, że poniżej przełęczy pod Tarnicą, na szlaku niebieskim w kierunku Wołosatego znajduje się nieprzytomny chłopiec, który prawdopodobnie ma atak padaczki. Dyspozytor medyczny informuje, iż do działań zadysponował również #ratownik10 Po dotarciu do poszkodowanego i wdrożeniu stosownych czynności medycznych, zapada decyzja o transporcie chłopca w specjalnej teleżce do parkingu w Wołosatem i przekazaniu rodzinie.

Niedziela 19.06.

  • W godzinach popołudniowych wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 12-letniej dziewczynki, która wędrowała szlakiem przez Połoninę Wetlińską wraz z rodziną i w pewnym momencie się odłączyła. Na szczęście podczas organizowania akcji poszukiwawczej – odnalazła się.

źródło: GOPR Bieszczady

21-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)