REKLAMA
REKLAMA

Dwa złote medale zawodników z Niebieszczan! (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY. 11 czerwca w Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Małopolski z udziałem ponad 200 zawodników z 18 klubów zrzeszonych w Małopolskim Okręgowym Związku Karate. Klub Karate z Niebieszczan reprezentowało dwóch zawodników.

Tytuł Mistrzyni Małopolski zdobyła Kinga Małek (z sekcji Nowotaniec), która w walce o finał pokonała rywalkę przed czasem. W pojedynku o złoto o jej wygranej zdecydowała zdobyta przewaga pół punktu (wazari). Dawid Koczera również zdobył tytuł Mistrza Małopolski. W drodze do finału stoczył pojedynek z kolegą z Reprezentacji Polski. Walka była bardzo zacięta i emocjonująca, a zakończyła się dopiero po wyczerpującej dogrywce. Dawid wraz z medalem otrzymał powołanie do kadry Małopolski i zaproszenie do udziału w zgrupowaniu na Węgrzech.

Organizatorem wydarzenia był Wielicki Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Krzysztofa Kopciowskiego (3 dan). Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak (9 dan) -Sekretarz Światowej Organizacji Karate oraz wiceprezes Polskiego Związku Karate.

– Lepszego zakończenia sezonu startowego nie mogliśmy sobie wymarzyć. Dwójka naszych zawodników wykonała 100 procent normy. Dawid i Kinga bardzo ciężko przepracowali ten sezon i sukces im się należał. Oboje obrali sobie trudną drogę, lecz pokazują swoim zaangażowaniem i frekwencja na treningach, że nie mają zamiaru z niej rezygnować. Przed Kingą jeszcze egzamin na kolejny stopień i zasłużone wakacje. Z kolei Dawid nie ma wiele czasu na regenerację, ponieważ w lipcu czeka go Zgrupowanie Kadry Małopolski na Węgrzech oraz Zgrupowanie Kadry Polski w Krakowie, na którym przystąpi również do egzaminu na kolejny stopień – wiceprezes klubu Anna Czaban.

źródło: materiały nadesłane

14-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook