REKLAMA
REKLAMA

Dzień Nowych Technologii w Edukacji (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, 22 marca 2021 roku już po raz trzeci odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią. Nasza szkoła również dołączyła do tej akcji.

W tym roku mieliśmy zaszczyt zaprosić gości, którzy swoją wizytą uświetnili i uatrakcyjnili to wydarzenie, a mianowicie: przedstawicieli Grona Pedagogicznego z Zespołu Szkół numer 2 w Sanoku, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebieszczanach, dra Leszka Tomczewskiego z Niebieszczan.

Program obchodów DNT oparty został na ścieżce edukacyjnej, która składała się z siedmiu stanowisk: W każdej sali lekcyjnej prezentowana była inna tematyka. Uczniowie z klas 4-8 mogli zobaczyć i doświadczyć m.in.: działania robotów, sterowania konstrukcjami z klocków Lego, programowania, prezentacje multimedialne, drukowania drukarką 3D, działania kamery termowizyjnej. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się pokaz drona używanego przez OSP Niebieszczany.

Zajęcia pokazowe okazały się niezwykle interesujące i inspirujące. Wielu uczniów zaciekawiło się nowoczesnymi technologiami, o których istnieniu wcześniej nie wiedzieli, wielu wiąże z nimi swoją przyszłość zawodową.

Dziękujemy zaproszonym Gościom za niecodzienne pokazy i doświadczenia, pokazanie futurystycznego świata opartego na technologii i potędze ludzkiego umysłu.

źródło: UG Sanok

30-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)