REKLAMA
REKLAMA

Fatalny stan drogi pomiędzy Płowcami a Stróżami Małymi. Szansa na remont (VIDEO, ZDJĘCIA)

Fatalny stan drogi pomiędzy Płowcami a Stróżami Małymi. Szansa na remont (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. To kolejny sygnał, który otrzymujemy od mieszkańców Płowiec i Stróży Małych dotyczący złego stanu nawierzchni ul. Sanockiej łączącej obie miejscowości. Byliśmy na miejscu, faktycznie, przejazd przez ten odcinek do najprzyjemniejszych nie należy. Starosta powiatu sanockiego przekazuje nam jednak, że już niebawem, sytuacja może się zmienić.

Tomasz Sokołowski

Droga jest tragiczna. Co roku jest coraz gorzej, wychodzące nowe dziury uniemożliwiają przejazd rowerem czy wózkiem z dzieckiem, stanowią też duży problem dla kierowców samochodów. Przez tyle lat mieszkańcy apelują o remont traktu, ale czują się niewidzialni – pisze do nas Czytelnik Esanok.pl.

Ul. Sanocka łączy Płowce ze Stróżami Małymi. Sąsiaduje się z ul. Konopnickiej, która prowadzi zarówno do obwodnicy Sanoka, jak i do wyjazdu na ul. Krakowską w pobliżu Cmentarza Centralnego.

Wszędzie naprawiają drogi, a o naszych wioskach chyba zapomniano. Szkoda tylko, że niedaleko jest obwodnica, a od Sanoka dzieli nas 5 km. Niby tak blisko, a zarazem chyba za daleko. Proszę przyjechać i samemu ocenić stan tzw. „drogi” – dodaje Internauta.

Ul. Sanocka jest drogą powiatową. Jej kondycja jest dobrze znana w starostwie.

Stanisław Chęć, starosta sanocki. Foto: archiwum Esanok.pl

Znamy problemy tam występujące i od dłuższego czasu pracownicy urzędu przygotowują inwestycję, która poprawi nawierzchnię. Wykonujemy dużą pracę związaną z przejęciem całej drogi. W skład kilku prywatnych działek wchodzą poszczególne fragmenty drogi, dlatego przeprowadzenie remontu było do tej pory niemożliwe – wyjaśnia Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Jak tłumaczy szef powiatowych struktur samorządowych, po załatwieniu wszelkich formalności i przejęciu drogi, starostwo będzie mogło umieścić tę drogę na liście zadań aplikujących o dofinansowanie.

Jest prawdopodobne, że jeżeli w tym roku będzie kolejny nabór zadań do realizacji w ramach środków z „Polskiego Ładu”, zawnioskujemy o dofinansowanie remontu tej drogi. Inne programy, które mogłyby nam pomóc, to Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg i Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gdy zostaną ogłoszone nabory, podejmiemy decyzję o optymalnym rozwiązaniu dla ul. Sanockiej. Kluczem jest jednak doprowadzenie do końca procesów własnościowych. Nikt nie przyzna nam środków na remont drogi nienależącej do powiatu – deklaruje starosta.

Szacowany koszt remontu odcinka o długości około 2,5 km od Płowiec do Stróży Wielkich to około 5 mln złotych.

Ze 120 działek, o które musiało postarać się starostwo, do przejęcia pozostało około 20%.

Na drogach powiatu sanockiego realizowane są lub zostały niedawno zakończone remonty takich odcinków jak: Sanok-Liszna, Czerteż-Strachocina, Turze Pole-Zarszyn, Załuż-Lesko, Prusiek-Niebieszczany-Wysoczany, Jurowce-Trepcza, Tarnawa-Kalnica czy Załuż-Lesko. Ponadto, nowe przejścia dla pieszych powstają w Strachocinie, Srogowie Dolnym, Porażu, Nadolanach, Tyrawie Wołoskiej i w Sanoku.

Do sprawy wrócimy.

grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Policyjny pościg za młodą kobietą. Zderzenie z radiowozem! (VIDEO, ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

23-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Jak by was przyłaczyli do Sanoka mielibyście palmy i słupki a nie remont drogi?2022-03-21 21:24:53
0 0
Niech ujawnią sytuacje finansów Sanok to zrozumiecie o co chodzi z tym przyłaczeniem
Odpowiedz
Musicie zrozumieć jedno 2022-03-21 21:27:42
0 0
Władza nie ma własnych pieniędzy bo żywi się nawet pieniędzmi podatników pobierając pensje. Władza zawsze musi komuś zabrać aby mieć ...
Odpowiedz
genialny architekt 2022-03-22 12:44:33
0 0
wy nic nie rozumiecie, dziury są dla naszego bezpieczeństwa żebyśmy za szybko nie jeździli!! podobnie z kształtem i dojazdem do rond które celowo wyłożyli kostką żeby było wąsko, aby się korkowało i w rezultacie żeby było powoli i bezpiecznie, nie doceniacie ich geniuszu!
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)