REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze i więźniowie wspierają Dom Dziecka w Sanoku!

Funkcjonariusze Służby Więziennej i osadzeni z Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych już po raz 13 wspierają Sanocki Dom dziecka im. Św. Józefa.

Zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami starają się wspomagać w codziennej działalności młodzież i dzieci, które tam przebywają. Potrzeby placówki i wychowanków są zróżnicowane. W czasie tych kilkunastu lat, dzięki Służbie Więziennej, sanocka placówka została wzbogacona o instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy, siłownię, komputery, radioodbiorniki, odkurzacze, dywany, pralki, telewizory, meble, pościel, współfinansowaliśmy również zimowisko w Polańczyku. Pomoc, na jaką mogą liczyć podopieczni sanockiej placówki wychowawczej, co roku jest inna ale zawsze w okresie gwiazdkowym u dzieci pojawiają się funkcjonariusze z prezentami

Pomoc w Remoncie

W tym roku akcja skierowana jest na to, by pomieszczenia w sanockiej placówce zmieniły swoje barwy dlatego zbiórka, którą zorganizowano została w głównej mierze skierowana na zakup farb. Na tym pomoc jednak się nie kończy, bo do prac remontowych zostali skierowani osadzeni z jednostki penitencjarnej, a ponieważ, zauważalne jest obecnie duża zachorowalność na koronawirysa i związane z tym obostrzenia sanitarne, dlatego chroniąc podopiecznych, prace zostały przełożone na okres wiosenny.

Przekazując na ręce Dyrektora Domu Dziecka w Sanonku Pani Ewie Pruchnickiej prezenty, Dyrektor Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych płk Waldemar Ciszek wyraził najwyższe uznanie dla opiekunów sanockiej placówki. Podkreślił również, że dotychczasowe wsparcie, będzie nadal kontynuowane, bowiem dzieci, które tutaj się znajdują zasługują na godne warunki do nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Wszystkim pracownikom i podopiecznym życzył szybkiego powrotu do szkół i normalnego funkcjonowania.

tekst i zdjęcia: ppor. Krzysztof Gierula

29-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)