REKLAMA
REKLAMA

Gen. bryg. SG Andrzej Popko wyróżniony. „Ochrona polskiej granicy wschodniej” (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz szefowie służb mundurowych z Podkarpacia zostali wyróżnieni kolekcjonerską monetą przez Dyrekcję Oddziału Okręgowego NBP w podziękowaniu za profesjonalizm w służbie granicznej na rzecz Państwa i społeczeństwa.


27 stycznia w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie odbyła się prezentacja srebrnej monety kolekcjonerskiej „Ochrona polskiej granicy wschodniej” połączona z otwarciem wystawy „Mundur – obowiązek i zaszczyt”.

W wydarzeniu uczestniczył Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Graniczne gen. bryg. SG Andrzej Popko oraz przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji i Straży Pożarnej.

W trakcie spotkania Dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Rzeszowie Jerzy Guniewski, na ręce Szefów służb mundurowych z Podkarpacia przekazał kolekcjonerską monetę „Ochrona polskiej granicy wschodniej”.

Na rewersie każdej z monet znajdują się sylwetki funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz żołnierza Wojska Polskiego. Ponadto, przedstawiono linię granicy zewnętrznej UE i kontury śmigłowca SG. Na awersie monety znajduje się wizerunek polskiego słupa granicznego.

 

 

źródło: BiOSG

30-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)