REKLAMA
REKLAMA

GMINA BUKOWSKO. Konferencja Pszczelarska „Pszczoły-nadzieja na jutro”! (PROGRAM)

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. Zapraszamy na Konferencję Pszczelarską pt. „Pszczoły-nadzieja na jutro” w dniu 16 października na godz. 14:00 do Domu Ludowego w Bukowsku. Konferencja ma charakter szkoleniowo-targowy i skierowana jest do szeroko pojętego środowiska pszczelarskiego, rolników, miłośników miodu i produktów pszczelich i wszystkich, którym na sercu leży dobro przyrody.

W tajniki nowoczesnej gospodarki pasiecznej w zmieniających się warunkach ekosystemu oraz roli pszczół i sposobów ochrony tych owadów, wprowadzi uczestników Tomasz Kędziora, wykładowca Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli i znany popularyzator pszczelarstwa. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie, wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt z 2002 roku. Prywatnie właściciel pasieki wędrownej w ulach wielokorpusowych (polski Langsthrot – 435x230mm).

Zapraszamy wystawców pszczelarzy do zaprezentowania i sprzedaży swoich produktów podczas konferencji. Wystawcy będą mieli szansę wziąć udział w konkursie na najlepszy produkt pszczeli, w którym przewidziane są cenne nagrody ufundowane przez firmę Wyrób Sprzętu Pasiecznego Babik-Sabat s.c.

Kontakt w sprawie stoiska: Joanna Olchawa telefonicznie 13 46 74 015 wew. 37 lub mailowo: jolchawa@bukowsko.pl.

W programie:

14:00-15:30 „Gospodarka pasieczna w zmieniających się warunkach ekosystemu” wykład cz. I – Tomasz Kędziora -wykładowca Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli
15:30- 15:45 Przerwa Kawowa
15:45 – 17:15 „Gospodarka pasieczna w zmieniających się warunkach ekosystemu” wykład cz. II – Tomasz Kędziora -wykładowca Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli

  • Konkurs na najlepszy produkt pszczeli z atrakcyjnymi nagrodami od firmy Wyrób Sprzętu Pasiecznego Babik-Sabat s.c.
  • Stoiska z produktami regionalnych pszczelarzy
  • Bufet kawowy i poczęstunek

Wstęp na konferencję jest nieodpłatny.

Konferencja organizowana jest przez Gminę Bukowsko w ramach Uniwersytetu Samorządności. Celem projektu Uniwersytet Samorządności jest poszerzenie praktycznej i teoretycznej wiedzy samorządowo-obywatelskiej, ekologicznej i etnograficznej mieszkańców naszego regionu.

źródło: materiały nadesłane

16-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)