REKLAMA
REKLAMA

HACZÓW. Udana reanimacja mężczyzny. Pomógł defibrylator strażaków

POWIAT BRZOZOWSKI. We wtorek (6 grudnia) w Haczowie przy jednym ze sklepów doszło do zatrzymania akcji serca. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe.

Do zatrzymania akcji serca u mężczyzny doszło przy sklepie spożywczym w Haczowie. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe.

W godzinach przedpołudniowych dzięki szybkiej pomocy druhów naszej jednostki, świadków zdarzenia, ratowników ZRM oraz strażaków z PSP Brzozów udało się uratować życie mężczyzny, u którego doszło do nagłego zatrzymania akcji serca przy sklepie w Haczowie — relacjonują strażacy OSP KSRG Haczów.

Świadkowie zdarzenia szybko rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową i zawiadomili odpowiednie służby. Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy oraz ratownicy.

Dzięki niezwłocznemu podjęcie uciśnięć mięśnia sercowego oraz późniejszemu wykorzystaniu defibrylatora AED i podaniu leków przez ratowników ZRM udało się przywrócić funkcje życiowe u mężczyzny. Następnie karetka przetransportowała mężczyznę do szpitala. Przypomnijmy, że nasza jednostka otrzymała defibrylator AED ponad 5 lat temu dzięki Stowarzyszenie InicJaTyWy, które zaangażowało się w zbiórkę datków na zakup sprzętu. Obecnie coraz częściej dochodzi do podobnych zdarzeń i tylko dzięki szybkiemu podjęciu RKO oraz użyciu AED udaje się uratować życie ludzkie. Gratulujemy Druhom z naszej jednostki, ratownikom medycznym, strażakom PSP oraz świadkom zdarzenia udanej akcji!. Tym samym dziękujemy Druhom z OSP KSRG Przysietnica za podkreślenie roli automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. Liczymy, że również i Wam uda się w jak najszybszym czasie pozyskać taki sprzęt! – dodają strażacy OSP KSRG Haczów.

źródło: OSP KSRG Haczów

foto: OSP KSRG Haczów


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

08-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

cale szzczescie2022-12-08 15:14:22
0 0
cale szczescie, ze zycie mezczyzny udało sie uratowac
Odpowiedz
!!!2022-12-08 15:14:38
0 0
brawo! brawo! brawo!
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)