REKLAMA
REKLAMA

Handel. Od lutego hipermarkety będą zamknięte w niedziele

Tylko do końca stycznia br., będzie można zrobić zakupy w dużych marketach w niedzielę. Od lutego wchodzi nowelizacja ustawy o ograniczaniu handlu w niedziele i święta.

Uchwalona w połowie października nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta przewiduje, że od 1 lutego nie będzie możliwości zrobienia zakupów w dużych marketach, które funkcjonowały, jako punkty pocztowe, jeśli nie wykażą, że 40% dochodów pochodzi z działalności handlowej.

Do tej pory wielkie sieci handlowe wykorzystywały lukę w prawie pozwalającą prowadzić im działalność w niedziele niehandlowe po pozorem punktów pocztowych. Nowelizacja ustawy nakłada próg, który jest nie możliwy do spełnienia przez hipermarkety, dlatego też wiele z nich będzie musiało się zamknąć w niedzielę niehandlowe. 

W przypadku małych sklepów, które również pełnią funkcję punktów pocztowych sytuacja jest nieco inna. Małe sklepy również będą musiały udokumentować, że 40 % dochodów pochodzi z działalności pocztowej, jeśli pracodawca będzie chciał, aby jeden z pracowników pracował w niedzielę. Istnieje jednak możliwość prowadzenia sprzedaży produktów przez właściciela lub osoby z rodziny, które świadczą nieodpłatną pomoc. W takim przypadku właściciel nie musi udokumentować dochodów z działalności pocztowej.

W 2022 roku będzie 7 niedziel handlowych, najbliższa 30 stycznia.

Niedziele handlowe w 2022 roku:
30 stycznia
10 kwietnia
24 kwietnia
26 czerwca
28 sierpnia
11 grudnia
18 grudnia

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kaufland wprowadza usługi pocztowe. Sklepy będą otwarte w niedziele niehandlowe

SONDA: „Zakaz handlu w niedzielę? I bardzo dobrze!”. Sanoczanie wydają się być jednomyślni (FILM)

28-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

markety won z tej planety2022-01-28 20:02:23
0 0
Zamknąć markety w Sanoku, uwolnić rynek od ucisku zbiurwiałych świń blokujących pomysłowych sanockich przedsiębiorców. Ludzie muszą zarobić na siebie a nie na zaplute karły reakcji przybite koneksjami do stołków. Plan powinien być taki: luty markety czynne pn-so, marzec pn--pt, kwiecień wt-cz. , od maja śr, czerwiec wielkie zamknięcie i uroczyste rozdanie towarów potrzebującym. Lipiec przerabiamy pozostałości na fabryki smartfonów i więzienia dla lekarzy, którzy odmawiają leczenia oraz policjantów terroryzujących ludzi za pomocą 54 i 116 K.W. Sierpień - zmieniamy radnych na takich którzy coś potrafią radzić, zmieniamy burmistrza na takiego co dla Sanoka i szukamy winnych za Sosenki i baseny odzyskując 2 mln +
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)