REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA. Plac zabaw na Dąbrówce potrzebuje modernizacji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Odbieramy od Państwa kolejne sygnały związane z codziennym życiem w Sanoku. W wiadomościach do redakcji prosicie Państwo o nagłośnienie ważnych dla Was spraw. Sukcesywnie, od wielu lat to robimy. Tym razem, zgodnie z prośbą mieszkańca dzielnicy Dąbrówka, zajmujemy się sprawą placu zabaw „Okołowiczówka”.

Plac zabaw to miejsce, w którym dzieci dają upust swojej energii i radości, jednak zgoła inaczej jest na placu „Okołowiczówka” w dzielnicy Dąbrówka. Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec owej dzielnicy z prośbą o interwencję w sprawie złego stanu wyżej wspomnianego placu.

Ten plac zabaw dawno wymarł z braku atrakcji dla najmłodszych – dwie huśtawki, jedna przeciwwaga, drabinka i rurki do dźwigania stół do pingponga. Sięgając pamięcią, z 20 lat temu sam stałem w kolejce do huśtawki, jak panowie ją zakopywali do ziemi. Wtedy dla nas to była abstrakcja. Teraz ja już huśtał się nie będę, ale moje dzieci i dzieci znajomych „z górki” by się razem pobawiły. Teraz patrząc na place zabaw dla dzieci przy ul. Glinice (koło straży) czy przy ul. Konopnickiej to ten plac zabaw jest przeżytkiem. Ogólnie też ujmując, miejsce tego placu zabaw jest bezpieczne, z dala od ruchliwej drogi, zaopatrzone w zacienienie, gdyż w koło znajduje się las, brak wielu zabudowań, którym by mogła przeszkadzać zabawa dzieci, brak dróg przejazdowych. Jedynym minusem jest stan oraz przestarzały sprzęt. Dzieci na osiedlu przybywa, a ciągnąć je czy wożąc na dalsze place zabaw, lepszym rozwiązaniem byłoby zmodernizowanie i stworzenie dzieciom miejsca do zabawy i integracji z rówieśnikami z osiedla – przekazuje nam mieszkaniec dzielny Dąbrówka.

Postanowiliśmy skierować pytania o modernizację placu „Okołowiczówka” do Rady Dzielnicy Dąbrówki oraz do Urzędu Miasta Sanoka.

Po otrzymaniu odpowiedzi niezwłocznie opublikujemy je na naszym portalu.

materiały nadesłane

materiały nadesłane

20-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)