REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA. Ulica Kościuszki. ”Asfalt po zakończonych pracach jest położony tragicznie”

SANOK / PODKARPACIE. To kolejny sygnał, który otrzymujemy od mieszkańców naszego miasta, dotyczący złego stanu nawierzchni drogowej, tym razem sprawa dotyczy drogi przy ulicy Kościuszki, na której dopiero zakończyły się roboty związane z przebudową sieci wodociągowej. W przesłanej do naszej redakcji wiadomości jeden z kierowców prosi o podjęcie interwencji w sprawie wspomnianej drogi.

Do naszej redakcji systematycznie zgłaszają się Internauci z prośbą o podjęcie interwencji w ważnych dla lokalnej społeczności sprawach, tak było i tym razem. Do naszej redakcji wpłynął mail jednego z kierowców poruszających się po ulicach naszego miasta.

Witam, jestem mieszkańcem Sanoka. Czy redakcja mogłaby się pochylić w ramach interwencji na temat zakończonych remontów sieci (przyp. red. wodociągowej) na ulicy Kościuszki? Asfalt po zakończonych pracach jest położony tragicznie, wszędzie nierówności i wyboje, nadmieniam, że powinien wrócić do stanu pierwotnego sprzed remontu. Kto to odbierał, dlaczego nie zrobiono tego porządnie? Koło dawnego PBS jest najgorzej, ja nie wiem, samo centrum miasta, wizytówka dla przyjezdnych — czytamy w wiadomości przesłanej przez Macieja, mieszkańca naszego miasta.

Postanowiliśmy się skontaktować z Powiatowym Zarządem Dróg w Sanoku.

Przebudowę wykonywało SPGK. Zadanie było w zakresie budowy, w miejscu uszkodzonego wodociągu. Jeśli chodzi o nawierzchnie, nie jest to odebrane z naszej strony, jeśli będą jakieś niedoskonałości i usterki, to będą one musiały zostać usunięte przez firmę, która wykonywała prace. Dołożymy wszelkich starań, by stan tamtej ulicy się nie pogorszył, jednak nie ma co ukrywać, przed wejściem wykonawcy na ten odcinek drogi wcześniej występowały już nierówność — słyszymy w Powiatowym Zarządzie Dróg w Sanoku.

Jak zaznacza osoba, z którą rozmawialiśmy, nierówności występowały systematycznie w wyniku wielu wcześniejszych napraw, awarii.

Nasze pytania skierowaliśmy również do SPGK.

W imieniu Zarządu SPGK informuję, że Zakład Dróg Miejskich Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. wykonał w trybie pilnym naprawę nawierzchni bitumicznej na ulicy Kościuszki po przebudowie sieci wodociągowej, co pozwoliło na przedterminowe otwarcie zamkniętego odcinka drogi i przejście planowanego pochodu z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada. Odbiór robót jeszcze nie nastąpił. Wszelkie uwagi Zarządcy Drogi w trakcie oficjalnego odbioru będą wzięte pod uwagę i naprawione zgodnie z zaleceniami – słyszymy w Zarządzie Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

18-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Mieszkaniec2022-11-15 17:35:08
0 0
Łata zawsze bedzie łatą - zawsze to się będzie zapadać, kruszyć i nigdy to nie będzie równe - aby to naprawić trzeba połozyc nowa nawierzchnie na całej szerokości kończąca się na stabilnym gruncie w miejscu gdzie nie bylo ingerencji... - ale to za trudne i z drogie - taniej bedazie jak sie ludzie beda szpotali, a samocghody beda podskakiwaly na dzurach - za rok wstawi sie kolejna łate.... - Szkoda bo kilka miesiecy cała nawierzchnia byla wymieniana i juz tak zniszczona ze nadaje sie do kompletnej wymiany nawierzchni!!!! A przypomne jeszzce ze przy ostatnim remoncie tej drogi calosc byla rozkopana wlasnie ze wzgledu na przebudowe instalacji aby nie tzreba bylo rozkopywac po poozeniu nowej nawierzchni.... i co - cos sie wtedy nie udało???
Odpowiedz
Pytajcie też2022-11-15 17:38:59
0 0
Niedawno była wykonywana ta droga czy wtedy nie wykonano wymiany instalacji pod drogą ?
Odpowiedz
po pierwsze2022-11-29 09:57:48
0 0
Po pierwsze cała Kościuszki już od dawna nadaje się do wymiany nawierzchni; po drugie jak to ma być dobrze zrobione jak gdzieniegdzie butami asfalt ubijali co najwyżej łopatą...
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)