REKLAMA
REKLAMA

Jak rozpocząć dietę odchudzającą?

Jaka powinna być dobra dieta odchudzająca? Przede wszystkim: bezpieczna, skuteczna i…przyjemna! I choć większości z nas odchudzanie kojarzy się z wieloma wyrzeczeniami, wcale są one gwarancją sukcesu. Jak więc sprawić, aby redukcja masy ciała dała satysfakcjonujące efekty? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć!

Pamiętaj! Przede wszystkim zdrowie!

Czy każda dieta odchudzająca jest zdrowa? Niestety, obecne czasy pełne są „magicznych” sposobów na redukcję masy ciała, które nie mają wiele wspólnego ze zdrowiem. Pamiętaj, że zdrowe odchudzanie nie powinno być zbyt szybkie, a nadmiernie restrykcyjna dieta wcale nie jest dobra. Dlaczego? Zdrowa dieta to taka, która zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach. Niestety, eliminując całe grupy produktów bardzo łatwo jest o niedobory. Przykładem mogą być np. diety eliminujące źródła węglowodanów (pieczywo, kasze, ryż, makarony, ziemniaki czy owoce). Tego rodzaju diety odchudzające mogą prowadzić do niedoborów błonnika pokarmowego, a także witamin z grupy B i niektórych mikroelementów. Konsekwencje? Zaparcia, problemy jelitowe, tworzenie się zajadów, wyprysków na skórze…i nie tylko. Właśnie dlatego, dobra dieta odchudzająca musi być przede wszystkim RACJONALNA i ZBILANSOWANA, a proces redukcji powinien być oparty o zmniejszenie ilości dostarczanych organizmowi kalorii, a nie eliminację wartościowych produktów.

Szybko nie znaczy dobrze

Ile kalorii jeść, żeby schudnąć? Odpowiedź jest dość skomplikowana – każdy z nas ma bowiem inne zapotrzebowanie wynikające chociażby z wieku, płci, masy ciała czy wzrostu. Dużo lepiej powiedzieć sobie, jak powinien wyglądać idealny deficyt kaloryczny. Generalnie, przyjmuje się, że odpowiedni deficyt kaloryczny powinien prowadzić do utraty 0,5-1% masy ciała tygodniowo. A więc – zdrowe odchudzanie – ile to kg na tydzień? Jeżeli obecnie ważysz 70 kg, tygodniowo na wadze powinno Ci ubywać ok. 0,35-0,7 kg, co oznacza deficyt na poziomie 350-700 kcal dziennie. Uwaga – nie jest to ilość kalorii, jaką powinieneś dostarczać a ilość kalorii o jaką powinien zostać zredukowany Twój codzienny jadłospis. Przykładowo – jeżeli Twoje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 3000 kcal, to jadłospis uwzględniający powyższy deficyt będzie miał wartość kaloryczną 2300-2650 kcal. Pamiętaj jednak, że ostateczna wartość kaloryczna jadłospisu zależy od tego jakie jest Twoje zapotrzebowanie i powinna zostać zaplanowana przez odpowiednio wykwalifikowanego dietetyka,

Czemu akurat dieta online?

Dobór kaloryczności jadłospisu, planowanie posiłków odpowiadających potrzebom, praca nad nawykami żywieniowymi…wszystko to wchodzi w zakres dobrze zaplanowanej interwencji dietetycznej. Nie masz czasu na wizyty w gabinecie dietetyka? W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się dieta online! Najlepszych dietetyków prowadzących współprace w formie 100% online znajdziesz w Centrum Respo. Co to takiego? Centrum Respo to miejsce przeznaczone dla wszystkich, którzy chcieliby schudnąć skutecznie, zdrowo i przyjemnie – dieta online dobierana jest do Twoich indywidualnych preferencji, potrzeb, planu dnia, a nawet…umiejętności kulinarnych. W pakiecie otrzymujesz dodatkowo możliwość czatu z dietetykiem – Twoim Opiekunem Celu, a także wsparcie fizjoterapeuty. Z Respo, dieta odchudzająca jest też wyjątkowo…smaczna! Na stronie internetowej i w dedykowanej aplikacji czeka na Ciebie ogromna, cały czas aktualizowana baza przepisów. Pamiętaj – dobra dieta ma się dopasować do Ciebie, a nie na odwrót – tylko tak osiągniesz bowiem satysfakcjonujące, długotrwałe efekty.

Jak zdrowo przyspieszyć efekty odchudzania?

Czy dietę można jakoś wspomóc? Jak najbardziej! Nieodłącznym elementem procesu odchudzania jest aktywność fizyczna – to dzięki niej spalasz więcej kalorii. Kształtuje ona także tkankę mięśniową, która odpowiada za utrzymanie szybkiego tempa przemiany materii. Nie każdy ma jednak czas na regularne wizyty na siłowni czy bieganie po parku – co robić w takiej sytuacji? Przy napiętym grafiku świetnie sprawdzi się plan treningowy online! Ćwiczenia online to perfekcyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie indywidualne dopasowanie do potrzeb, możliwości, a także planu dnia. Po raz kolejny warto w tym miejscu wspomnieć o Centrum Respo, gdzie trening online dobierany jest do każdego Podopiecznego, tak, by pozwolił w jak najszybszym osiągnięciu wymarzonego celu. Pamiętaj – trener personalny online to idealne dopełnienie dobrze dopasowanego dietetycznego planu – dobrze więc skorzystać z jego usług!

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

26-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook