REKLAMA
REKLAMA

Jedyna farma wiatrowa PGE na Podkarpaciu. Byliśmy na szczycie turbiny! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Jedyna farma wiatrowa PGE na Podkarpaciu. Byliśmy na szczycie turbiny! (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. PGE posiada łącznie 342 wiatraki zlokalizowane w całej Polsce. 6 z nich tworzy jedyną farmę wiatrową PGE na Podkarpaciu. Galicja to nowoczesna farma uruchomiona w 2009 roku, na terenie gmin Orły i Żurawica w powiecie przemyskim. W czwartek dziennikarze mieli niepowtarzalną okazję wjechać na szczyt turbiny, a także poznać tajniki związane z funkcjonowaniem farmy i samych wiatraków.

Warto zaznaczyć, że obecnie Grupa PGE dysponuje zamrożonymi projektami wiatrowymi o mocy około 150 megawatów w bardzo dobrych lokalizacjach, w głównej mierze w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Spodziewana nowelizacja tzw. ustawy odległościowej pozwoli PGE odmrozić te projekty i zrealizować zaplanowane wcześniej inwestycje wiatrowe.

grafika poglądowa

foto: screeny z video

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PGE Energia Odnawialna uruchomi kolejną farmę fotowoltaiczną w Lesku! Duże inwestycje na terenie Podkarpacia (VIDEO, FOTO)

 

Biegowe święto na Wyspie Energetyk. Pomoc dzieciom, rywalizacja, ekstremalny wysiłek (VIDEO, ZDJĘCIA)

 

Zapora Solińska wewnątrz. VIDEO z poziomu 6 metrów pod dnem jeziora! (VIDEO, ZDJĘCIA)

 

POLAŃCZYK. Świetna zabawa na Cyplu! Bezpieczny wypoczynek z PGE

02-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Rota2022-09-30 15:26:48
0 0
Zamiast budować Polskie kopalnie ładujemy kasę zagranicznym korporacją budującym wiatraki - dlatego energia coraz bardziej droga i obcy zarabiają coraz więcej ...
Odpowiedz
Grzegorz442022-09-30 19:40:50
0 0
Zaorali odnawialne źródła energii. Podatkami, cenzurami i skomplikowanymi umowami.Przykro bardzo... Mamy tyle fajnych wiatrów i rozległych pól....Mamy sporo słońca w roku... Można to naprawdę fajnie wykorzystać i zrobić energię tańszą chociaż w sezonie letnim..Ale system matrixa jest podły....bardzo podły..i my na to przystajemy..niestety...
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)