REKLAMA
REKLAMA

Jubileuszowa płyta Soul Sanok. Zespół istnieje już 25 lat! (ZDJĘCIA)

SANOK. Ukazała się długo wyczekiwana jubileuszowa płyta Soul Sanok „Dzieci Niepodległej 2”, wydana z okazji 25-lecia istnienia zespołu.

– Płyta jest uwieńczeniem naszej pracy, podsumowaniem naszej bardzo długiej działalności – mówi dr Monika Brewczak, założycielka i dyrygentka grupy. – Płyta zawiera 17 utworów o charakterze patriotyczno-religijnym, a także śpiewniczek z tekstami i chwytami. Dodatkowo dołączona jest do niej druga płyta z podkładami instrumentalnymi do tych utworów. Do kilku piosenek powstały teledyski, a obecnie pracujemy nad kolejnymi.

Kilka dni temu zespół nakręcił teledysk w Strachocinie o św. Andrzeju Boboli, patronie Polski. Będzie go można obejrzeć już pod koniec grudnia. Nagranie teledysku realizował Artur Mycio.

Z kolei w ubiegłą niedzielę zespół Soul Sanok pracował nad teledyskiem „Kto do nieba pragnie iść?”.

Utwór nawiązuje do postaci 108 męczenników, wyniesionych na ołtarze przez papieża Jana Pawła II w 1999 roku. Jego reżyserem jest Rafał Gużkowski – zdradza dr Monika Brewczak.

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. 27 grudnia br. Soul Sanok będzie świętować wielki jubileusz.

Wezmą w nim udział osoby, które tworzyły nasz zespół w ciągu 25 lat – mówi Pani MonikaObchody srebrnego jubileuszu rozpocznie uroczysta msza święta z koncertem kolęd, odprawiona w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, po której w Domu Ludowym w  Pobiednie zorganizujemy opłatek. Ogłosimy też wyniki wojewódzkiego konkursu pieśni  patriotycznej, który odbył się 30 listopada w PSM I i II stopnia w Sanoku.

Do tej pory zespół Soul nakręcił kilkanaście  teledysków, a w planach są kolejne. Od 1997 roku w zespole SOUL śpiewało ponad 140 wokalistek.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

15-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)