REKLAMA
REKLAMA

Kilkudziesięciu uchodźców z Ukrainy przyjechało do Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Grupa kilkudziesięciu obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli przejście graniczne w Medyce przyjechała do Sanoka. Przy wsparciu policyjnego konwoju, zatrzymali się w placówce straży granicznej przy ul. Mickiewicza.

Około godziny 12:00 na teren placówki straży granicznej przy ul. Mickiewicz a w Sanoku, wjechały dwa autokary z kilkudziesięcioma obywatelami Ukrainy, którzy przekroczyli przejście graniczne w Medyce.

Jak informuje nas ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG, jest to grupa cudzoziemców, wobec których musimy wykonać dodatkowe czynności.

Nie mogę mówić o szczegółach. Mogę jedynie powiedzieć, że chodzi o czynności administracyjne – przekazuje nam ppor. SG Piotr Zakielarz.

Szef zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dementuje jednocześnie pogłoski o tym, że do Sanoka miały trafić osoby ranne w walkach na Ukrainie.

Na razie nie wiadomo, co stanie się z obywatelami Ukrainy po zakończeniu czynności. Cześć ma zostać zwolniona. Być może część z nich trafi do jednego z punktów recepcyjnych funkcjonujących od wczoraj na terenie województwa podkarpackiego. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Podkarpacie przyjmie uciekających przed wojną Ukraińców. 5 lokalizacji (VIDEO, FOTO).

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Coraz większe kolejki przed bankomatami i bankami (ZDJĘCIA)

SANOK. Spokojniej na stacjach paliw. Tak było w piątek rano (VIDEO, ZDJĘCIA)

Sytuacja na granicy w Krościenku: UCHODŹCY SZTURMUJĄ GRANICE (FOTO)

Syreny i ostrzał we Lwowie. 80 km od granicy z Polską (VIDEO)

Foto: Twitter (OSINTtechnical). Atak Rosji na Ukrainę


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)