REKLAMA
REKLAMA

Klimatyczny zakątek w Szkole Podstawowej w Niebieszczanach (FOTO)

GMINA SANOK. W czerwcu br. uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu pt. „Klimatyczny zakątek” organizowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego i Stowarzyszenie EKOSKOP w Rzeszowie w ramach Kampanii szkoleniowo-edukacyjnej dla szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego.

„Klimatyczny zakątek” to samodzielnie przygotowana i wysiana łąka kwietna, na której będzie stał własnoręcznie zrobiony domek dla owadów oraz zbiornik wody deszczowej tzw. „łapacz”. Całość ogrodzona została materiałami z recyklingu i z odzysku.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi społeczności szkolnej i lokalnej na potrzebę przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatycznym jakie następują w skali globalnej, regionalnej i lokalnej. Ponadto ma uświadomić wszystkim cywilizacyjne zagrożenia klimatu oraz celowość podjęcia niezbędnych działań adaptacyjnych w stosunku do zmian klimatycznych.

Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w Konkursie Województwa Podkarpackiego na stworzenie szkolnego „Klimatycznego zakątka”. Dyplom oraz wyrazy uznania otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Podkarpackiego.

źródło: Gmina Sanok

09-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)