REKLAMA
REKLAMA

Kolędowanie, taniec, ognisko! Radosna integracja w międzybrodzkim Betlejem!

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Niedzielne popołudnie w bliskości „Szopki pod gwiazdami” zarezerwowane zostało głównie dla najmłodszych. Pani sołtys Anna Hryszko kolejny raz zaprasza do miłego spędzenia czasu w rodzinnym gronie.

Dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zjawić się tu w towarzystwie domowych przyjaciół. Pod opieką rodziców mogą zaprezentować nie tylko talenty muzyczne, ale także swoich milusińskich. Stajenka bogato wyposażona w liczne figurki nie tylko zwierząt domowych, ale i leśnych tym razem ma szansę ożyć obecnością tych prawdziwych: szczekających, miauczących czy śpiewających.

Kamery obserwujące ten teren zapisały obecność sarenek przychodzących tu z lasu na drugie śniadanie. Swoją obecnością w szopce one również oddają hołd swemu Stwórcy i Panu. Każde z dzieci będzie miało okazję przedstawić swego domowego przyjaciela i podejść do żłóbka z Dzieciątkiem na „wspólne selfi” z Maryją i Józefem.

Będzie też okazja do krótkiej katechezy o szacunku człowieka dla przyrody i wdzięczności Panu Bogu za cały otaczający nas świat.

Zaproszone na spotkanie jaćmierskie mażoretki „VIVID” ośmielone udanym, sierpniowym występem przed św. Józefem w Trepczy tym razem przygotowują dla Dzieciątka Jezus specjalną kolędę i taniec. Będą również z nami siostry zakonne z DPS Sanok z „Światełka Nadziei” które zagrają kolędy na gitarze. Swoim urokiem zamierzają oczarować nie tylko pastuszków i mędrców ze Wschodu.

Z oddali z uwagą będzie przypatrywał się wszystkiemu sam św. Jan Paweł II. Od czerwca 2020 roku zaprasza przechodzących pobliskim szlakiem turystycznym, by przysiąść z nim na kamiennej ławeczce.

Początek spotkania w najbliższą niedzielę 16 stycznia br. o godz. 14.

Zespół Pieśni Karpackiej „Widymo” pod dyrekcją Marianny Jary rozpocznie koncertem kolęd w języku ukraińskim, które później przeplatane będą najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Każdy będzie miał „szansę na sukces” i krótki występ artystyczny.

Pani sołtys Międzybrodzia oraz Komendant Straży Ochrony Kolei w Zagórzu zamierzają ugościć wszystkich uczestników. Dla dzieci przewidziana jest gorąca herbata z cytryną; dodatkowo zmarzluchy będą mogły ogrzać się przy ognisku i spróbować pieczonego chleba z masełkiem i smaczną kiełbaską zagórską. Dorośli, aby nie myśleli o poobiedniej drzemce ożywią się kubkiem gorącej kawy, która w międzybrodzkim plenerze smakuje zawsze wyjątkowo.

O szczegółowym programie i porze zakończenia spotkania zadecydują warunki pogodowe. Wszystko nie dłużej jednak niż do 15:30 aby miłośnicy skoków mogli emocjonować się rywalizacją uczestników Pucharu Świata na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

PS. Mamy nadzieję, że do pełni szczęścia nie zabraknie białego puchu. Ten z Pasterki zniknął wraz z deszczem. A może powróci – jak w wigilię – w kształcie białych płatków o niepowtarzalnym kształcie…

materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

COVIDOWE obozy koncentracyjne w AUSTRALII! Co myśli Polonia? Strach zamiast logiki? Więcej na tvPolska.pl

15-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)