REKLAMA
REKLAMA

LESKO. W centrum miasta runęła choinka. Wandale czy pechowy montaż? (VIDEO, ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, na Placu Pułaskiego w centrum Leska, runęła przyozdobiona choinka będąca częścią świątecznego wystroju miasta. Sprawa, choć wydaje się błaha, wywołała sporo emocji. – Wszystko rozumiem, ale takiego aktu wandalizmu chyba nikt się nie spodziewał i to w okresie świątecznym – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Leska Adam Snarski. Inni dopatrują się innej przyczyny opadnięcia drzewka. Zwracają uwagę na możliwość pechowego zainstalowania choinki w stojaku.

grafika poglądowa (Red., Adam Snarski – Fb)

Do incydentu doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. O poranku, mieszkańcy Leska, na Placu Pułaskiego w centrum miasta, zauważyli leżącą na betonie choinkę, która jeszcze dzień wcześniej przypominała o wyjątkowym czasie i była jednym z elementów świątecznego wystroju Leska.

Zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych. Jedni w zdarzeniu upatrywali błędów przy montażu choinki, inni zdawali się nie mieć wątpliwości, że to celowe działanie o charakterze chuligańskim.

Sprawę opisał na swoim profilu burmistrz Adam Snarski.

Adam Snarski. Foto: Urząd Miasta i Gminy Lesko

Wszystko rozumiem, ale takiego aktu wandalizmu chyba nikt się nie spodziewał i to w okresie świątecznym. Do tego doprowadza nienawiść i hejt. Z tym, że tym razem mogło się to skończyć tragicznie. Widać na zdjęciach, że choinka została celowo podcięta. Dookoła leżą jeszcze troty. Sprawa została zgłoszona na policję. LPK usuwa to co z niej zostało… – czytamy w krótkim komunikacie.

Do wiadomości gospodarz Leska załączył fotografie. Publikujemy je poniżej.

Do sprawy wrócimy.

foto: Adam Snarski – profil na Facebooku

AKTUALIZACJA:

Filmik z montażu choinki zamieszczony na profilu Miasta i Gminy Lesko 1 grudnia br. na Facebooku.

foto galeria w nagłówku: Red.

źródło: Red., Adam Snarski – Fb, Miasto i Gmina Lesko – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zawodnik Samuraj Trans-San Sanok z medalem Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim! (ZDJĘCIA)

foto: materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

pic na wode2022-12-27 11:03:47
1 0
Panie burmistrz, szkołę leśniczą masz Pan u siebie było się skonsultować a nie kompromitować.. drzewo mocno osłabione, bo docięte żeby zmieściło się do stojaka, a przecież jest dość duże, ciężkie, mały podmuch i się złamało samo. Nie trzeba tu śledztwa.
Odpowiedz
Kot bełkot2022-12-27 23:39:09
0 0
Tylko współczesne śledztwo może przechylić szalę jedynie słusznych wniosków betonu partyjnego. Cześć pamięci świerkowym ofiarom a skrytołamaczom świerkowym mówimy stanowcze nie!
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)