Meczycho w Arenie! JKH pokonane! Hat-trick Sawickiego!

SANOK / PODKARPACIE. Emocjonujące widowisko zafundowali kibicom hokeiści Ciarko STS-u Sanok i JKH GKS-u Jastrzębie. Ostatecznie to gospodarze pokonali mistrzów Polski 7:4. Na ławce trenerskiej sanoczan zadebiutował Fin Miika Elomo. Trzeba przyznać był to efektowny początek współpracy.

Wynik otworzyli goście. Następnie wyrównał Sami Tamminen. Później kolejne dwa trafienia dla JKH i pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:3.

W drugiej partii do bramki Nechvátala guma wpadła dwa razy – na 3:3 dokładnie 6 sekund przed końcem tercji – autorami bramek byli Radosław Sawicki i Julius Marva.

W piątej minucie trzeciej odsłony wynik otworzył Jakub Bukowski, ale szybko wyrównał Frenks Razgals. W połowie III tercji popis Sawickiego, który w przeciągu 1 minuty i 40 sekund dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Na 7:4 do pustej bramki wynik ustalił Aleksandr Mokszancew.

Ciarko STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie 7:4 (1:3, 2:0, 4:1)

0:1 Marcin Horzelski – Łukasz Nalewajka (02:02)
1:1 Sami Tamminen (04:08)
1:2 Kamil Górny – Łukasz Nalewajka, Mateusz Bryk (05:45)
1:3 Siarhiej Bahalejsza – Maciej Urbanowicz, Frenks Razgals (14:36)
2:3 Radosław Sawicki – Sami Tamminen, Aleksandr Mokszancew (27:34)
3:3 Julius Marva – Radosław Sawicki, Aleksandr Mokszancew (39:54, 5/4)
4:3 Jakub Bukowski – Sami Jekunen, Aleksi Hämäläinen (44:27, 5/4)
4:4 Frenks Razgals – Maciej Urbanowicz (46:30)
5:4 Radosław Sawicki – Jakub Bukowski (50:09, 4/4)
6:4 Radosław Sawicki (51:49, 5/4)
7:4 Aleksandr Mokszancew – Eemeli Piippo (58:07 – do pustej bramki)

Sędziowali: Robert Długi (główny), Mateusz Niżnik (główny), Kamil Korwin (liniowy), Andrzej Nenko (liniowy)
Minuty karne: 10-10
Strzały: 27-32
Widzów: 900

STS Sanok: P. Spěšný – B. Rąpała, S. Jekunen, T. Henttonen, A. Hämäläinen, J. Bukowski – J. Marva, K. Olearczyk, R. Sawicki, S. Tamminen, A. Mokszancew – E. Piippo, K. Biłas, M. Bielec, M. Wilusz, M. Biały – S. Bar, B. Florczak, Ł. Łyko, K. Mocarski, K. Filipek.

JKH GKS Jastrzębie: P. Nechvátal (od 51:50 Kieler) – M. Bryk, K. Górny, M. Kasperlík, D. Wróblewski, E. Kalns – S. Bahalejsza, Ē. Ševčenko, M. Urbanowicz, D. Paś, F. Razgals – A. Kostek, M. Horzelski, A. Ševčenko, D. Jarosz, R. Nalewajka – J. Kamienieu, J. Gimiński, M. Płachetka, Ł. Nalewajka, P. Pelaczyk.