REKLAMA
REKLAMA

Medale wychowanków klubu karate z Niebieszczan. Złoto i brąz (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. W ubiegłą niedzielę wychowankowie Klubu Karate Atama Kumite Sanok-Niebieszczany, Kinga Małek i Mateusz Słyszyk wywalczyli w pięknym stylu odpowiednio złoty i brązowy medal w kategorii kumite (walka). W turnieju organizowanym przez Stowarzyszenie Sportowe Yokozuna, Sensei Ewy Pawlikowskiej w Nowym Targu wzięło udział 302 zawodników z 22 ośrodków z całej Polski.

Kinga przyzwyczaiła nas już do efektowych walk, wygrywanych przed czasem i tak było i tym razem bo wszystkie swoje pojedynki, łącznie z finałowym zakończyła przed końcem regulaminowego czasu.  Nasz debiutant Mateusz, który startował w kategorii open, zmagania zakończył  z brązowym medalem, jednakże poprzedził je dwoma wygranymi starciami, które rownież zakończył szybciej niż sami się spodziewaliśmy, ponieważ w każdej swojej walce dwukrotnie otrzymał wazari, co dało pełny punkt do zwycięstwa przed czasem, nad bardziej doświadczonymi rywalami – relacjonuje Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin Kumite.

Jesteśmy bardzo dumni z występu naszych wychowanków. Kinga wykonała 100 procent normy, a Mateusz swoją postawą na macie zaskoczył nas samych, chociaż tak naprawdę mieliśmy cichą nadzieję, że tak będzie – dodaje Anna Czaban.

źródło: materiały nadesłane

22-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)