REKLAMA
REKLAMA

Medale zawodników Sanockiego Klubu Karate Kyokushin! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 1 października Sanocki Klub Karate Kyokushin wziął udział w Międzynarodowym Turnieju Galizia Children Cup w Leżajsku. W turnieju udział wzięło około 180 zawodników z 24 klubów. Sanocki klub reprezentowała 7-osobowa drużyna.

Relacja z zawodów, Sanocki Klub Karate Kyokushin:

W konkurencji kata I miejsce zajęła Julia Marcinik junior młodszy, Jula zawsze była gdzieś za podium i pokazała, że systematyczna praca prowadzi do zwycięstwa, brawo Jula. Na najwyższym podium stanęła nasza mała wojowniczka Zuzia Turzyniecka kategoria kadet, która od swoich pierwszych startów wchodzi na matę i robi konsekwentnie swoje, brawo Zuzia. Bardzo dobry start zaliczyła Amelia Jadczyszyn, która zajęła II miejsce w konkurencji kata juniorów. Amelki układy są klasą samą w sobie. Brawo Amelia. II miejsce na podium w kategorii junior młodszy kata zajęła nasza Izka Malik. To już kolejny udany występ Izy. Iza konsekwentnie plasuje się na podium. Występ dla nas tym bardziej cenny, że w tej kategorii nasze dziewczynki zdobyły I i II miejsce, brawo Iza.

W kategorii kata chłopców 8-9 lat tuż za podium na miejscu IV znalazł się Tobiasz Gudowski. Tobiasz to nasz mały zdobywca medali. W związku z tym, że na tych zawodach obowiązywał regulamin WKB, którego tłumaczenie było mało precyzyjne i do kolejnej rundy Tobiasz wyszedł ambitnie z dużo trudniejszym kata, które wg. opinii sędziów w związku z niejasnymi przepisami nie powinno być przez dzieci wykonywane i nie zostało ocenione. Tobiasz ma na swoim koncie już kilka złotych medali i ten start traktujemy jak przygotowanie do kolejnych zawodów. Brawo Tobiasz.

Na IV miejscu w konkurencji kata kadetów zawody ukończyła Wiki Wielobób. Wiktoria w walce o III miejsce pechowo zahaczyła nogą o matę. Wiktoria ma ogromne ambicje, jest już medalistką, jest bardzo pracowita i ten występ jest tego dowodem. Brawo Wiki.

W konkurencji kumite junior młodszy nasz utytułowany zawodnik Norbert Starejki zajął III miejsce. Warte podkreślenia. Jest to pierwszy występ w dotychczasowej klubowej karierze bez hoga (ochraniacze na klatkę piersiowa) zgodnie z przepisami WKB. Norbert dwie walki wygrał przez wazari (pół punktu) natomiast walkę o finał przegrał po dogrywce wskazaniem sędziego maty 3:2. I co najważniejsze, w ocenie Shihan Orzechowski był to najlepszy, najbardziej pokazowy występ Norberta. Nasz 15 latek pierwszy raz w walce bez hoga zaprezentował cały swój potencjał i zdobywane przez lata systematycznego treningu szlify. Znakomitą motorykę, szybkość, sile, wytrzymałość i technikę. Jak mówi Shihan, twój występ to był smak dawnego, dobrego Kyokushinkai. Brawo Norbert.

Kochani jesteście wspaniali. To duma, mieć takie dzieci i taka młodzież.

Gratulujemy, dziękujemy wam i rodzicom, dziękujemy naszym instruktorom Jankowi, Frankowi i Konradowi za wspólną pracę z zawodnikami.

źródło: materiały nadesłane

03-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Piotr Marcinik 2022-10-03 14:51:44
0 0
Gratuluję wszystkim zawodnikom z Sanocki Klub Karate oraz trenerom, którzy poświęcają wiele czasu na treningi z młodzieżą. Gratuluję !
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)