REKLAMA
REKLAMA

Mieszkanka powiatu sanockiego straciła 20 tys. złotych! Tak ją oszukano (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Telefony od osób podających się za pracowników banków, to jedna z metod wyłudzeń stosowana przez oszustów. Przestępcy podając się za osobę reprezentującą bank, przekonują rozmówcę, że środki na ich koncie są zagrożone. Przekazują, że w celu ich ochrony, należy je wypłacić i ulokować na innym rzekomo „bezpiecznym koncie”. Tym sposobem pieniądze trafiają w ręce oszustów.

Przestrzegamy przed przestępcami podszywającymi się za pracowników banku. Mechanizm działania oszustów polega najczęściej na tym, że do potencjalnej ofiary dzwoni osoba podając się za pracownika banku. Na wyświetlaczu telefonu może pojawić się nazwa banku lub numer infolinii (metoda spoofingu). Oszust przekonuje rozmówcę o tym, że środki na jego koncie bankowym są zagrożone. Mówi, że w celu ich ochrony, należy je wypłacić i ulokować na innym rzekomo „bezpiecznym koncie”, poprzez wpłacanie wybranej gotówki wpłatomatem na wskazane przez podszywającego się za przedstawiciela banku konto, za pomocą podanych przez niego kodów BLIK. Tym sposobem pieniądze trafiają w ręce oszustów.

Wczoraj sanoccy policjanci przyjęli zawiadomienia dotyczące oszustwa dokonanego opisaną metodą. Instruowana przez oszusta zgłaszająca straciła ponad 20 tysięcy złotych.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. Należy zawsze mieć świadomość, że wyświetlony numer telefonu lub nazwa banku nie są gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem tej instytucji. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc do banku lub udając się do najbliższej placówki!

zdjęcia (2) poglądowe

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję. Pamiętajmy, że dzwoniąc pod numer alarmowy 112 , połączymy się z centrum powiadamiania ratunkowego, a nie bezpośrednio z Policją.

źródło: KPP Sanok

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Wypadek na ul. Królowej Bony. Duże utrudnienia w ruchu (VIDEO, ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)