REKLAMA
REKLAMA

MOSiR SANOK: Ogromne rachunki za energię! Modernizacja lub zamknięcie? (VIDEO)

MOSiR SANOK: Ogromne rachunki za energię! Modernizacja lub zamknięcie? (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka (25 sierpnia br.) sprawozdanie z działalności złożył dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku, Bogusław Rajtar. Skupił się on m.in. kosztach jakie wiążą się z utrzymaniem obiektów zarządzanych przez MOSiR oraz planach inwestycyjnych. A te jak się okazuje są niezbędne, aby choćby Dom Sportowca czy tor lodowy spełniały określone standardy.

– W ubiegłym roku zrealizowaliśmy I etap przebudowy Domu Sportowca. W sanockiej Arenie zmodernizowano szatnie gospodarzy. Została również zaprojektowana przebudowa toru lodowego. Wiem, że to będzie niesamowicie ciężkie, ale te obiekty wymagają dużych nakładów inwestycyjnych, żeby mogły funkcjonować. Cieszyć naszych mieszkańców, czy też przyjezdnych gości – wyjaśniała dyrektor MOSiR.

Ważną kwestią w utrzymaniu obiektów MOSiR są koszty związane z opłatami za energię. W chwili obecnej wynoszą one 3,5 – 4 mln zł w skali roku. Jeżeli wspomniane inwestycje i modernizacja systemów, nie zostaną przeprowadzone, opłaty mogą wzrosnąć nawet 3-4 krotnie.

Straty na MOSiR-ze

– Nie jest w ogóle brany pod uwagę rozwój naszego społeczeństwa, dzieci i młodzieży. To jest wartość niepoliczalna. Tego nie przeliczałbym na tysiące, ani na miliony złotych – podkreślał Bogusław Rajtar, wyliczając kolejne pozycje, które wpływają na ujemny bilans finansowy ośrodka.

Szczegóły w materiale filmowym!

foto nagłówek: grafika poglądowa
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Prezes SPGK o podwyżkach za ogrzewanie mieszkań (VIDEO)

 


 

SANOK: Kierunki rozwoju? Prezes spółdzielni mieszkaniowej mówi otwarcie (VIDEO)


Podsumowanie działalności Sanockiej Fundacji Rozwoju Sportu. „Każda musi pisać swoją historię” (VIDEO)

 

08-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

cudów nie ma2022-09-09 10:35:46
0 0
Koszty są i będą ogromne. W końcu mrożenie, klimatyzacja, ogrzewanie kosztuje. Zmiana medium chłodzącego z amoniaku na glikol chyba była analizowana? Bezpieczna eksploatacja kosztuje. Nie zazdroszczę kłopotów. Trzeba myśleć o zarabianiu i oszczędnościach. Kasa miasta kiedyś wyschnie.
Odpowiedz
Taczka dla radnego 2022-09-12 13:10:55
0 0
Wynoście się z Sanoka darmozjady. Nic nie potraficie, nic.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)