REKLAMA
REKLAMA

Na granicy polsko-białoruskiej niespokojnie. Akcja na bagnach

Na granicy polsko-białoruskiej niespokojnie. Akcja na bagnach

21 marca, funkcjonariusze Straży Granicznej udzielili pomocy 16 obywatelom Iraku, którzy przekraczając nielegalnie polsko-białoruską granicę utknęli na terenach bagiennych w rozlewiskach rzeki Narew. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Po godzinie 18.00 funkcjonariusze, pełniący służbę w Placówce Straży Granicznej w Narewce, uzyskali informację o kilkunastu osobach, które ugrzęzły na bagnach. We wskazany rejon skierowano patrole Straży Granicznej. Bagienny teren utrudniał dotarcie do cudzoziemców dlatego do działań została zaangażowana jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Hajnówki ze specjalistycznym sprzętem. Dzięki działaniom funkcjonariuszy SG i strażaków wydostano wszystkie osoby z bagien. Okazało się, że 16 obywateli Iraku, tuż po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy, utknęło i nie potrafiło samodzielnie wydostać się z podmokłego terenu.

Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe. Zespół ratowników medycznych, po przebadaniu cudzoziemców, zdecydował o hospitalizacji dziecka, które wraz z matką i dwójką rodzeństwa zostało zabrane do szpitala. Pozostałe osoby, które nie wymagały pomocy lekarskiej, trafiły pod opiekę funkcjonariuszy z Placówki SG w Narewce. Dostały suche ubrania i ciepłe posiłki. Obecnie przebywają w Placówce SG w Narewce, gdzie będą prowadzone wobec nich dalsze czynności administracyjne.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali minionej nocy aż 134 cudzoziemców, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć polsko–białoruską granicę.

Próby przedostania się na terytorium Polski miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG: w Kuźnicy, Płaskiej, Lipsku, Krynkach, Dubiczach Cerkiewnych, Michałowie, Mielniku, Nowym Dworze i w Narewce. Zatrzymani to obywatele: Iraku, Jemenu, Kuby, Sudanu, Nigerii, Syrii, Afganistanu, Indii i Turcji.

Do niebezpiecznych sytuacji doszło na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych, gdzie białoruskie służby rzucały w stronę polskich patroli kamieniami. W wyniku ataków nikt nie ucierpiał. Została uszkodzona budka wartownicza.

Ponadto patrol funkcjonariuszy z Placówki SG w Krynkach zatrzymał 8-osobową grupę obywateli Iraku, którzy usiłowali dostać się na terytorium Polski, pokonując w bród rzekę graniczną Świsłocz.

Zatrzymano również 9 osób, które były odpowiedzialne za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

SG

22-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)