REKLAMA
REKLAMA

Na leczenie i rehabilitację. Wielkanocny Kiermasz Charytatywny

Jego kości łamały się, zanim jeszcze przyszedł na świat – gdy powinien być bezpieczny w brzuchu mamy… Olek urodził się z przebytymi złamaniami. Razem z nim przyszła na świat okrutna choroba, która zabrała maleństwu zdrowie i normalne dzieciństwo.

– Olek cierpi na wrodzoną łamliwość kości typu 3 – rzadką chorobę genetyczną. Ma uszkodzony gen, kodujący kolagen, przez co jego kości są kruche jak porcelana i łamią się jak zapałki, mogą się złamać przy byle dotyku, samoistnie podczas snu czy przy zwykłych codziennych czynnościach… – relacjonują rodzice chłopca.

W pomoc chłopcu włączyli się mieszkańcy Wujskiego i Załuża, organizują już w najbliższą niedzielę (10 bm.) Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Akcja po raz pierwszy miała miejsce przed Świętami Bożego Narodzenia. Cieszyła się sporym zainteresowaniem, więc postanowiono ją powtórzyć.


Wielkanocny Kiermasz Charytatywny
10 kwietnia 2022 roku (niedziela)

Przy kościele pw. Świętych Kosmy i Damiana w Wujskiem o godzinie 8:30 i 11:30

Przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Załużu o godzinie 10:00


– Chcielibyśmy, aby nasz synek miał szczęśliwe dzieciństwo, aby mógł żyć w miarę normalnie, mimo tej strasznej choroby. Wiemy jednak, że aby tak się stało, czeka nas długa i wyczerpująca droga, a pewne rzeczy mogą nigdy nie być dla niego osiągalne… Olka czekają nierefundowane operacje wstawienia prętów teleskopowych (śródszpikowych) w Poznaniu, których kosztów nie jesteśmy w stanie udźwignąć – piszą rodzice Olusia.


Jak w inny sposób można wesprzeć leczenie i rehabilitację?

LINK DO ZBIÓRKI NA ZRZUTKA.PL – KLIKNIJ


LINK DO GRUPY – KLIKNIJ


PROFIL OLUSIA Z NAJWAŻNIEJSZYMI INFORMACJAMI – KLIKNIJ


źródło: Red., materiały nadesłane

05-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)