REKLAMA
REKLAMA

Nabór do Straży Granicznej (VIDEO)

Nabór do Straży Granicznej (VIDEO)

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór nowych funkcjonariuszy do służby. Znany jest już limit przyjęć na 2023 roku.

W ostatnich dniach wcielono grupę 48 młodych adeptów. W pierwszej połowie listopada złożą uroczyste ślubowanie funkcjonariusza SG i rozpoczną szkolenia podstawowe i podoficerskie. Po ich zakończeniu rozpoczną służbę w placówkach SG na Podkarpaciu.W przyszłym roku planowane jest wcielenie do służby 135 kolejnych mundurowych, w tym już kilkudziesięciu w lutym.

Oferta służby w SG skierowana jest do osób, które mają wyłącznie polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, co najmniej wykształcenie średnie, są gotowe do podporządkowania się dyscyplinie służbowej oraz dają rękojmię dotrzymania tajemnicy służbowej. Dodatkowym atutem będzie m.in. ukończenie szkoły w klasie o profilu mundurowym, kursów dodatkowych, znajomość języków obcych czy posiadanie prawa jazdy.

Wynagrodzenie za służbę po ukończonych kursach wynosi ok. 4400 zł netto. W służbie funkcjonariusze nabywają m.in. prawo do dodatków mieszkaniowych, remontowych, wakacyjnych oraz tzw. mundurówki i 13. pensji. Po zdobyciu wymaganego doświadczenie mundurowi mogą również uczestniczyć w misjach zagranicznych.

Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce Praca w BiOSG oraz w Sekcji Organizacji i Naboru Wydziału Kadr i Szkolenia tel.: 16 673 20 78 lub 16 673 23 84, e-mail: nabor.biosg@strazgraniczna.pl

Screen z filmu.

BiOSG
video: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej / youtube.com

29-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)