REKLAMA
REKLAMA

Nadleśnictwo Brzozów oznakuje stary cmentarz żydowski

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W dniu 29 września o godzinie 12.00 w Brzozowie odbędzie się ceremonia prezentacji oznakowania starego cmentarza żydowskiego w Brzozowie.

Nadleśnictwo Brzozów we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Brzozowa-Zdroju, jako partnerzy lokalni Muzeum POLIN organizuje ceremonię prezentacji oznakowania starego cmentarza żydowskiego w Brzozowie, zlokalizowanego na gruntach pozostających w zarządzie Nadleśnictwa.

Uroczystość prezentacji oznakowania cmentarza odbędzie się 29 września, o godzinie 12.00, w lesie nieopodal ulicy Zdrojowej w Brzozowie.

Działanie ma charakter lokalny, na uroczystości zaproszone są lokalne władze samorządowe, historycy, aktywiści, dyrektorzy szkół z terenu powiatu brzozowskiego, a także dzieci i młodzież szkolna.

Działania związane z ceremonią poprzedzają warsztaty edukacyjne, które mają na celu zaznajomienie społeczności lokalnej z historią regionu w kontekście kultury żydowskiej. Warsztaty pod nazwą „Pamięć w Kamieniu. O cmentarzach żydowskich” będą prowadzone przez edukatora Muzeum POLIN dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie.


Działanie realizowane jest w ramach programu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa. Cmentarz został oznakowany w ramach „Programu oznakowania cmentarzy żydowskich na terenie Rzeczypospolitej Polskiej”, realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Partnerstwo lokalne Nadleśnictwa Brzozów i Towarzystwa Przyjaciół Brzozowa-Zdroju wspierają Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie oraz Brzozowski Dom Kultury.

źródło: materiały nadesłane

foto nagłówek: poglądowe

21-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)