REKLAMA
REKLAMA

Najnowszy sondaż poparcia dla partii

Według najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej gdyby wybory parlamentarne odbyły się w minioną niedzielę do urn poszłoby 73% zapytanych. 30% z nich oddałoby głos na Zjednoczoną Prawicę, 18% na Koalicje Obywatelską, a 9 na Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Październikowe zmiany w poparciu dla partii politycznych są niewielkie. Prognozowany wynik wyborczy Zjednoczonej Prawicy z września również wyniósł 30 proc., niewielki spadek zanotowały natomiast Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050.

Na czwartym miejscu znalazła się Lewica z wynikiem 6% deklarowanego poparcia. 5% poparcia uzyskała Konfederacja. Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL z poparciem 2%, a także Kukiz’15 z 1% poparcia.

23% nie potrafiło jednoznacznie ocenić, na kogo oddałoby głos w wyborach parlamentarnych.

Zamiar udziału w wyborach zadeklarowało 73% badanych. 13% zadeklarowało brak takiego zamiaru, a 14 nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie (również wzrost o 1 pkt proc.).

Jak podkreśla CBOS, wszystkie odnotowane zmiany są nieistotne statystycznie. – W sumie sympatie partyjne ponad jednej czwartej zdeklarowanych uczestników wyborów (28 proc.) pozostają nieznane – wskazano, odnosząc się do liczby odmów oraz odpowiedzi „trudno powiedzieć”.

Październikowe badanie zrealizowano w dniach od 3 do 13 października 2022 roku na próbie liczącej 1041 osób.

Grafika poglądowa. Pixabay.com

18-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

- Bruno Le Maire, minister finansów Francji 2022-10-18 13:28:31
0 0
- Bruno Le Maire, minister finansów Francji "To jest niedopuszczalne, że Ameryka sprzedaje LNG po 4-krotnie wyższej cenie niż dla swoich przedsiębiorstw. Nie możemy pozwolić, by konflikt na Ukrainie doprowadził do amerykańskiej dominacji gospodarczej i osłabienia Europy."
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)