REKLAMA
REKLAMA

Rakiety spadły na Polskę! Nie żyją dwie osoby (VIDEO, ZDJĘCIA)

Rakiety spadły na Polskę! Nie żyją dwie osoby (VIDEO, ZDJĘCIA)

POLSKA. W miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim doszło do eksplozji. Zginęły dwie osoby. W trybie pilnym zwołane zostało posiedzenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

KONIEC RELACJI.

Wkrótce więcej informacji na temat śmierci dwóch Polaków w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim.

AKTUALIZACJA 22:35

Trwa rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Podał kilka minut temu Jakub Kumoch, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

AKTUALIZACJA 22:29

Komunikat Kancelarii Premiera po posiedzeniu BBN.

Rzecznik rządu Piotr Müller po zakończonym posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych przed #BBN: W powiecie hrubieszowskim doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli Polski. Służby wyjaśniają sprawę. Wdrożono procedury przewidziane w takiej sytuacji – zwiększenie gotowości bojowej niektórych jednostek wojskowych i służb. Weryfikujemy, czy można uruchomić procedury wynikające z art. 4 Paktu Północnoatlantyckiego.

foto: Kancelaria Premiera  – Facebook

AKTUALIZACJA 22:22

Artykuł 4 NATO mówi:

Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć, zdaniem którejkolwiek z nich, zagrożone będą integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron.

AKTUALIZACJA 22:13

Zakończyło się posiedzenie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Dzisiaj doszło do zdarzenia, w którym śmierć poniosło dwóch obywateli Polski – rozpoczął rzecznik rządu Piotr Müller.

Weryfikujemy przesłanki do skorzystania z art. 4 NATO – zaznaczył rzecznik.

Podniesiono gotowość bojową niektórych służb mundurowych w kraju.

Na ten moment nie będziemy odnosić się do żadnych pytań – dodał Piotr Müller.

Przed dziennikarzami wystąpił również Jacek Siewiera, szef BBN:

Prezydent rozmawiał właśnie z dekretarzem generalnym NATO. Rozmawiamy z naszymi sojusznikami. Jestem w kontakcie z doradcą do spraw bezpieczeństwa.

AKTUALIZACJA 21:49

Jestem wstrząśnięty wiadomością, że pocisk lub inna amunicja zabiły ludzi na terytorium Polski. Moje kondolencje dla rodzin. Jesteśmy z Polską. Jestem w kontakcie z polskimi władzami, członkami Rady Europejskiej i innymi sojusznikami – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

AKTUALIZACJA 21:43

Ukraina potwierdza swoją pełną solidarność z Polską i jest gotowa udzielić wszelkiej niezbędnej pomocy. Zbiorowa reakcja na rosyjskie działania musi być twarda i oparta na zasadach. Wśród działań doraźnych: szczyt NATO z udziałem Ukrainy w celu wypracowania dalszych wspólnych działań, co zmusi Rosję do zmiany kursu eskalacji, dostarczając Ukrainie nowoczesne samoloty, takie jak F-15 i F-16, a także systemy obrony powietrznej, abyśmy mogli przechwycić wszelkie rosyjskie pociski. Dziś ochrona ukraińskiego nieba oznacza ochronę NATO – skomentował wydarzenie z Przewodowa Dmitro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy.

AKTUALIZACJA 21:35

Dziennik Wschodni dotarł do nagrania, na którym widać dym unoszący się w miejscowości Przewodów.

AKTUALIZACJA 21:30

Rosyjskie Ministerstwo Obrony nazwało „prowokacją” doniesienia o rosyjskich rakietach, które miały spaść na Polskę. Taką informację przekazuje Onet.pl powołując się na agencję informacyjną Ria Nowosti.

AKTUALIZACJA 21:14

Głos w sprawie wydarzeń w województwie lubelskim zabrał prezydent Ukrainy Władimir Zełeński. – Terror nie ogranicza się do granic naszych państw. Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę. (…) Wystrzelili rakiety na terytorium NATO. To rosyjski atak rakietowy na zbiorowe bezpieczeństwo! To bardzo istotna eskalacja. Musimy działać.

AKTUALIZACJA 21:05

NOWE ZDJĘCIA z miejsca zdarzenia.

foto (3): Twitter

AKTUALIZACJA 21:00

VIDEO z miejsca zdarzenia. Przypomnijmy, że w wybuchu w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim zginęło dwóch Polaków.

AKTUALIZACJA 20:51

Bardzo trudny moment dla Polski i dla NATO. Trzeba czekać na informacje. Trzeba zachować zimną krew i spokój. W tej chwili jest czas dla ekspertów, oni muszą ustalić, co dokładnie się stało. Na odpowiedź przyjdzie czas – napisał na Twitterze Bartłomiej Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller zaapelował do mediów, aby do czasu zakończenia posiedzenia w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, nie publikować niepotwierdzonych informacji.

AKTUALIZACJA 20:50

Na specjalne posiedzenie rządu przybyli między innymi szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Dowódca Operacyjnych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Komendant Główny Policji.

AKTUALIZACJA 20:36

W sytuacji zagrożenia, niezależnie od wewnętrznych sporów i różnic, wszyscy musimy być zjednoczeni i solidarni. W tej trudnej chwili będziemy razem – napisał na Twitterze Donald Tusk.

AKTUALIZACJA 20:23

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, na godzinę 21:00 zaplanowano specjalne posiedzenie rządu.

Na terenie Ukrainy po południu nastąpił zmasowany atak ze strony Rosji. Cały obwód charkowski pozostał bez prądu co najmniej do rana.

19:45. NIEOFICJALNIE.

Do zdarzenia miało dojść w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim, tuż przy granicy Polski z Ukrainą.

W miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim w wybuchu zginęły dwie osoby. Do zdarzenia doszło na terenie suszarni zbóż około godziny 15.40.

Przyczyny tego zdarzenia nie są znane w tej chwili – mówi Radiu Lublin starszy kapitan Marcin Lebiedowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że coś takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji – dodaje rzecznik.

Rzecznik polskiego rządu podał na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw obronnych.

Ogólnopolskie media, w tym Onet.pl podają, że po południu nastąpił zmasowany atak na Ukrainę. Rosjanie zaatakowali infrastrukturę krytyczną tego kraju. 7 mln ludzi ma być pozbawionych dostępu do prądu.

Moje kondolencje dla naszych polskich towarzyszy broni. Zbrodniczy rosyjski reżim wystrzelił rakiety, które wycelowały nie tylko w ukraińskich cywilów, ale także wylądowały na terytorium NATO w Polsce. Łotwa w pełni stoi po stronie polskich przyjaciół i potępia tę zbrodnię – napisał na Twitterze Artis Pabriks, minister obrony Łotwy.

Miejscowość Przewodów w województwie lubelskim. Miejsce eksplozji. Foto: Twitter

źródło: Red., Associated Press, Onet.pl, Twitter, Radio Lublin, WP.pl, Kancelaria Premiera  – Facebook

foto: Twitter

artykuł edytowany

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE. Ojciec podciął córce gardło, a później sobie

zdjęcie poglądowe / iStock – Grand Warszawski


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

W czyim interesie jest wciagniecie Polski do wojny ?2022-11-15 21:14:29
2 0
1. Nie jest to w interesie Polaków 2. Nie jest to w interesie Rosjan bo ponoć przegrywają na Ukrainie Więc w czyim interesie jest zrobienia z Polaków mięsa armatniego ????
Odpowiedz
Wystarczy aby Ukraińcy się dogadali z Rosjanami2022-11-15 21:37:26
1 0
A tak będą się bezsensownie wyżynać a korporacje z USA będą im wysyłać broń i zarabiać gigantyczna kasę . Jaki sens aby równać z ziemią Ukrainę
Odpowiedz
Jakoś nie słychać aby USA chciało aby był pokój2022-11-15 21:39:32
1 0
Jakoś nikt nie chce rozmawiać z Putinem aby mógł wyjść z 'twarzą' i wojna przestała się rozszerzać . Jak nic chcą wciągnąć Polaków
Odpowiedz
komu potrzebna jest wojna ?2022-11-15 21:43:43
3 0
Użyli wszystkich możliwych sposobów wciągnięcia nas do wojny , rozkradli kraj a teraz tylko potrzebują pretekstu aby wojną przykryć to co rozkradli podczas Pandemii i obecnie ...
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)