REKLAMA
REKLAMA

Niezwykłe obrazy w niezwykłym miejscu

SANOK / PODKARPACIE. Kolejna inspirująca wystawa w Galerii o smaku kawy Interpiano. Tym razem organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórczością Ewy Kociuby,  artystki pochodzącej z Sanoka, która na co dzień mieszka i tworzy pracownię Temper w Krakowie. Wernisaż rozpocznie się 29 października o godz.17:00.

Na wystawie zostaną zaprezentowane niepokazywane wcześniej prace, będące owocem poszukiwań artystki i jej eksperymentowania z formą. Ewa Kociuba tworzy wykorzystując techniki dawnych mistrzów, często je modyfikując i dodając własne pomysły. – Korzystam z dobrodziejstw dawnych technologii malarstwa i pozłotnictwa. Pomagają mi i podpowiadają jak znaleźć odpowiednie środki wyrazu artystycznego – opowiada artystka. – Obrazy, które zaprezentuję pod wspólnym tytułem „Spadź” to mój dialog z przeszłością, który toczę na podobraziach i wewnątrz siebie, by lepiej zrozumieć teraźniejszość – dodaje.

Ewę Kociubę inspirują także opowieści, historie, legendy nie tylko te zasłyszane czy obejrzane, ale również te przeżyte. Poprzez malarstwo artystka komentuje rzeczywistość i zjawiska, które obserwuje w wydarzeniach bieżących. W swojej krakowskiej pracowni zajmuje się malarstwem, konserwacją dzieł sztuki, pozłotnictwem, tworzeniem kopii dzieł sztuki, a także eksplorowaniem i badaniem unikatowych technik dawnych Mistrzów.

Ewa Kociuba „Spadź”
Wernisaż: 29 października godz.17:00.
Wystawa czynna będzie do 25 listopada.

materiały nadesłane

25-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)