REKLAMA
REKLAMA

Nowe inwestycje w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wojewoda Ewa Leniart przebywała dziś z wizytą w powiecie bieszczadzkim. Zapoznała się m.in. z postępami przy budowie nowego pawilonu ustrzyckiego szpitala oraz ze stanem zaawansowania realizacji Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa.

Wizyta odbyła się na zaproszenie starosty bieszczadzkiego Marka Andrucha i wicestarosty Artura Woźnego. Pierwszym jej punktem było spotkanie na przejściu granicznym w Krościenku. W jego trakcie podsumowane zostały działania służb organizujących pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Rozmowa dotyczyła także kwestii związanych z wymianą gospodarczą, przy wykorzystaniu tamtejszej infrastruktury granicznej oraz możliwości rozszerzenia działalności przejścia, uwzględniającej ruch turystyczny po zakończeniu działań wojennych na terytorium Ukrainy.

Od ponad roku trwają prace przy budowie nowego pawilonu szpitalnego w Ustrzykach Dolnych. Inwestycja obejmuje stworzenie nowoczesnego budynku wraz z poradniami oraz gabinetami zabiegowymi. To nie jedyne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców tej części regionu. W ostatnim czasie w całości zmodernizowano infrastrukturę tlenową bieszczadzkiej lecznicy.

Podczas spotkania z kadrą placówki, wojewoda podziękowała za zaangażowanie w walkę o życie pacjentów w czasie pandemii COVID-19.

– Dziękuję za Wasze poświęcenie i oddanie. To dzięki Waszemu zaangażowaniu w leczenie pacjentów zakażonych koronawirusem udało się zrealizować tak potrzebne inwestycje. Jestem przekonana, że zmodernizowana infrastruktura oraz zupełnie nowy budynek dodatkowo poprawią jakość usług medycznych, oferowanych przez tutejszą lecznicę – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Starosta przedstawił także stan zaawansowania prac przy realizacji siedziby Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa. Centrum powstaje w budynkach po byłej rafinerii Fanto, które zostały poddane gruntownej rewitalizacji. Inicjatywa ma promować zasoby pogranicza polsko–słowackiego poprzez koordynowanie i udostępnianie ofert turystycznych. Ponadto zadaniem Centrum będzie organizowanie wystaw i spotkań służących wymianie informacji i promocji pogranicza oraz integracji i firm działających w tym obszarze. Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Programu Polska-Słowacja.

PUW w Rzeszowie

20-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)