REKLAMA
REKLAMA

Nowoczesne przejście dla pieszych na ulicy Stróżowskiej w Sanoku (FOTO)

SANOK. Na ulicy Stróżowskiej w Sanoku jest bezpieczniej. Wszystko za sprawą wybudowanego przez Powiat Sanocki nowoczesnego przejścia dla pieszych oraz chodnika.

Inwestycja była niezbędna, ponieważ w miejscu tym obserwujemy duże natężenie ruchu pojazdów, które stwarzają wysokie zagrożenie bezpieczeństwa pieszych, szczególnie młodzieży uczęszczającej do pobliskiej szkoły – mówi starosta Stanisław Chęć.

– W tym roku oddaliśmy do użytku aż 14 przejść dla pieszych. Znajdują się one w Sanoku: ul. Stróżowska, Słowackiego, Okulickiego (2 przejścia) i Konopnickiej, w Strachocinie, Srogowie Dolnym, Prusieku, Tyrawie Wołoskiej, Porażu, Nadolanach, Niebieszczanach, Besku i Pobiednie – dodaje.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2234 R ul. Stróżowska w Sanoku w km 0+008 – 0+172” obejmowało prace geodezyjne, przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, wykonanie podbudowy dla chodników i przejazdów, wykonanie chodników o nawierzchni z kostki betonowej, wykonanie malowanego grubowarstwowo przejścia dla pieszych, montaż oznakowania pionowego (znaki odblaskowe) i poziomego (strukturalne grubowarstwowe), montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu (oświetlenie przejścia, odblaski najezdniowe i punktowe elementy odblaskowe, sygnalizacja świetlna – pylon aktywny z oświetleniem LED z zasilaniem solarnym).

Wartość zadania to 283 588,80 zł. Inwestycja została wsparta dotacją z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

07-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)