REKLAMA
REKLAMA

Piotr Michalski będzie niósł flagę Polski podczas ceremonii zamknięcia olimpiady!

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanin Piotr Michalski będzie niósł flagę Polski podczas ceremonii zamknięcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022! To ogromne wyróżnienie dla wychowanka SKŁ Górnik Sanok oraz symboliczne podziękowanie za heroiczną, wspaniałą walkę w dwóch konkurencjach. Przypomnijmy, że Michalski dwukrotnie otarł się o olimpijski medal. Na 500 m zabrakło mu 0,03 sekundy, z kolei dzisiaj, an dystansie 1000 m 0,08 sekundy. Gratulacje dla wybitnego sportowca rodem z Sanoka!

Przed południem Piotr Michalski po raz drugi na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie był niezwykle blisko zdobycia upragnionego medalu. W biegu na 1000 m do pełni szczęścia zabrakło zaledwie 0,08 sekundy. Kilka dni wcześniej do podium brakowało jeszcze mniej. Na dystansie 500 m sanoczanin pojechał na 5. pozycję, tracąc do „pudła” 0,03 sekundy.

Niedługo po dzisiejszych zawodach Piotr Michalski zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym pisze o pozytywnych stronach dzisiejszej rywalizacji.

Występ Michalskiego oceniany jest jednoznacznie jako wspaniały. Wychowanek SKŁ Górnik dwukrotnie do samego końca walczył o medal. Kibice w całej Polsce przeżyli wiele pozytywnych emocji w związku z występem sanoczanina.

Niejako w dowód uznania oraz w ramach podziękowań za świetne występy, sanoczaninowi przyznano zaszczyt niesienia polskiej flagi podczas ceremonii zamknięcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022! Poinformował o tym w mediach społecznościowych Polski Komitet Olimpijski.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Piotr Michalski z historycznym wynikiem!

Piotr Michalski czwartym zawodnikiem igrzysk olimpijskich. Krok od medalu!

SANOK. Olimpijczyk musiał zmienić klub. W Sanoku zabrakło dla niego wsparcia (VIDEO, FOTO)

foto: Tomasz Sowa / archiwum

źródło: Red., Piotr Michalski – Fb, Polski Komitet Olimpijski – Fb, Eurosport – Fb

foto nagłówek: Polski Komitet Olimpijski – Fb

18-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)