REKLAMA
REKLAMA

Piotr Michalski nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku!

SANOK / POLSKA. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski organizowany przez Przegląd Sportowy jest już po raz 88. O miano Najlepszego Sportowca 2022 Roku walczy wśród 26 nominowanych sanoczanin Piotr Michalski.

Ogłoszenie nominacji plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu miało miejsce 18 listopada 2022, podczas specjalnej konferencji prasowej. Wśród nominowanych do wygrania nagrody na najlepszego polskiego sportowca roku znalazł się m.in. pochodzący z Sanoka panczenista Piotr Michalski. Mistrz Europy na 500 metrów. W Pekinie był bardzo bliski stanięcia na podium, był tuż za nim w wyścigach na 500 i 1000 metrów łyżwiarzy szybkich. Piotr Michalski odniósł wielki sukces. 4. miejsce w biegu na 1000 m podczas igrzysk olimpijskich, to najlepszy wynik osiągnięty przez polskiego zawodnika w historii! Pochodzącemu z Sanoka panczeniście, do upragnionego medalu zabrakło zaledwie 0,08 sekundy!

Sanoczanin swoim występem i walką na łyżwiarskim torze w Pekinie z pewnością wygrał serca kibiców. Należy dodać, że z drużyną zdobył srebrny medal MŚ.

Głosowanie trwa do 6 stycznia 2023 i odbywa się online. Można również głosować za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych do 23 grudnia w „Przeglądzie Sportowym” oraz w wybranych wydaniach dziennika „Fakt” i Fakt TV, a także poprzez SMS-y.

Laureatów 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku poznamy 7 stycznia 2023 roku podczas Gali Mistrzów Sportu.

 

Źródło: red. Przegląd Sportowy, wirtualnemedia.pl, Piotr Michalski / FB

foto nagłówek: Tomasz Sowa / archiwum

13-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)