REKLAMA
REKLAMA

POBIEDNO. Konkurs. „Biegiem po matematykę” (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI. W dniu 30 maja 2022 r. w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Pobiednie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Biegiem po matematykę”, adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych.

Celem konkursu była popularyzacja matematyki w połączeniu z rywalizacją ruchową, motywowanie uczniów do wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności z matematyki, wdrożenie uczniów do wykorzystania posiadanej wiedzy przy rozwiązywaniu problemów w sytuacjach praktycznych oraz kształtowanie odpowiedzialności za grupę.

W konkursie wzięły udział trzy drużyny:

1. Zespół Szkół w Bukowsku reprezentowany przez Szymona Chrząszcza, Oliwię Bednarz, Miłosza Łabaja i Kacpra Żytkę pod opieką Anity Sokołowskiej.
2. Zespół Szkół w Nowotańcu reprezentowany przez Natalię Kabała, Julię Drewnik, Julię Burnat i Szymona Worońca pod opieką Katarzyny Dworzańskiej – Bobko.
3. Gospodarze: Zespół Szkół w Pobiednie reprezentowany przez Magdalenę Bańkowską, Mateusza Słyszyk, Wiktorię Bodnar i Annę Filipczak pod opieką Ewy Ambickiej – Rudy.

Po powitaniu uczestników przez dyrektora Zespołu Szkół w Pobiednie Katarzynę Wojtuszewską – Cap, kapitanowie drużyn wylosowali miejsca dla swoich zespołów: nr 1 – Zespół Szkół w Pobiednie, nr 2 Zespół Szkół w Nowotańcu, nr 3 Zespół Szkół w Bukowsku. Następnie wzięli udział w rozgrzewce sportowej, poprowadzonej przez ucznia klasy 7b.

Odbyło się pięć konkurencji, w których uczestnicy musieli indywidualnie wykazać się sprytem, koordynacją ruchów, zachowaniem równowagi oraz wiedzą z zakresu własności potęg i pierwiastków, notacji wykładniczej, praktycznego zastosowania pierwiastków. W grupach rozwiązywali zadania na uzasadnienie. Na koniec każdy zespół wykazał się celnością oddając po cztery rzuty do kosza.

We współzawodnictwie sportowym punktowano poprawność wykonania, lokatę i celność rzutu, natomiast z matematyki – właściwą odpowiedź. Wynik końcowy stanowiła średnia punktów zdobytych w konkurencjach sportowych i za zadania matematyczne.

Po ukończeniu rywalizacji nauczyciele – opiekunowie udali się na obrady i ustalenie wyników, a uczestnicy odpoczywali przy poczęstunku.

W Gminnym Konkursie Matematycznym „Biegiem po matematykę” szkoły zajęły następujące lokaty:

I miejsce – Zespół Szkół w Bukowsku
II miejsce – Zespół Szkół w Pobiednie
III miejsce – Zespół Szkół w Nowotańcu

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, których fundatorem był Wójt Gminy Bukowsko Marek Bańkowski.

– Dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczestników do konkursu oraz uczniom klasy 7b za pomoc w obsłudze – mówi Katarzyna Wojtuszewska-Cap dyrektor Zespołu Szkół w Pobiednie.

Pomysłodawcą połączenia matematyki z elementami aktywności ruchowej była Ewa Ambicka – Rudy.

źródło: materiały nadesłane

10-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)