REKLAMA
REKLAMA

Pociągi z Polski docierają na granicę z Ukrainą (FOTO)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Kolejny dzień pomocy uchodźcom i kolejne rozwiązania tworzone przez samorządy. Tym razem rozwiązania transportowe, pozwalające udrożnić zarówno miasto Przemyśl, jak i granicę w Medyce.

– Dzisiaj miałem okazję spotkać się z Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Tymoteuszem Myrdą, dzięki któremu do naszego miasta docierają specjalne pociągi z Wrocławia i Opola i zabierają do tych miast uchodźców z Ukrainy. Regularnie jesteśmy również w kontakcie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego i panem Mieczysławem Strukiem, który wysłał do nas już kilka pociągów, które zabrały uchodźców do miast tego województwa – informuje Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

W tej chwili władze Przemyśla pracują nad porozumieniami z samorządami z Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii i innych Państw, które organizowałyby zarówno dłuższy pobyt w swoich miejscowościach jak i transport do tych miejscowości bezpośrednio z Przemyśla czy innych punktów granicznych.

– Potrzebujemy szerokiego porozumienia samorządów, aby wspólnie rozwiązywać problemy, które napotykamy już teraz, ale przede wszystkim te, które pojawią się na przestrzeni kolejnych tygodni i miesięcy – dodaje prezydent.

źródło: Wojciech Bakun, fb


Przyjaciel Putina w Przemyślu! Dostał wymowny prezent od prezydenta miasta (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

10-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)