REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Alkohol, awantura, pobicie. 19-latek usłyszał zarzut zabójstwa!

PODKARPACIE. Ustalenia policjantów dochodzeniowo–śledczych z Sędziszowa Małopolskiego pozwoliły na przedstawienie zarzutów 19-letniemu mężczyźnie, który jest podejrzany o zabójstwo 40-latka. Do zdarzenia doszło w styczniu, w piwnicy bloku w Sędziszowie Małopolskim. Za to przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na początku bieżącego roku. 13 stycznia br. dyżurny ropczyckiej komendy został poinformowany, że w piwnicy jednego z bloków w Sędziszowie Małopolskim leży nieprzytomny mężczyzna z urazami głowy. Okazał się nim 40-latek, bez stałego miejsca zamieszkania. Ciężko ranny poszkodowany trafił do szpitala, gdzie po kilkunastu dniach zmarł. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tej sprawy. Pierwsze ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że mężczyzna mógł ulec nieszczęśliwemu wypadkowi i doznać urazu.

W trakcie prowadzonego postępowania, śledczy sprawdzili wszelkie informacje, ustalali świadków oraz zabezpieczyli dostępny monitoring. Wykonane przez mundurowych czynności dały podstawę do stwierdzenia, że wersja początkowo brana pod uwagę została wyeliminowana, a do śmierci mężczyzny doprowadziła inna osoba.

Policjanci w związku z tą sprawą wytypowali i zatrzymali dwóch mieszkańców Sędziszowa Małopolskiego w wieku 19 i 24 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, obaj mężczyźni, w piwnicy bloku spożywali alkohol z 40-latkiem. W trakcie spotkania, między najmłodszym i najstarszym z mężczyzn doszło do sprzeczki. Pijany 19-latek zaatakował swojego starszego znajomego, uderzając go w głowę, po czym, gdy upadł, został kopany po całym ciele. Następnie obaj mężczyźni opuścili piwnice, nie udzielając poszkodowanemu koledze pomocy.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum Policji

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu 19-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Drugi z mężczyzn zatrzymany w tej sprawie usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy. Zgodnie z postanowieniem prokuratora 24-latek otrzymał środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

KPP Ropczyce


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE: Wjechał na przejazd i uszkodził rogatkę (VIDEO)


nformacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

10-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)