REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Dwóch 19-latków z atrapą broni napadło na sklep (FOTO)

PODKARPACIE. Kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawców napadu na sklep. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna, który wtargnął do sklepu miał wspólnika, który w czasie napadu czekał w samochodzie. Obydwaj mają po 19 lat. W sobotę usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

Intensywne czynności prowadzone przez policjantów wydziału kryminalnego doprowadziły do ustalenia sprawcy napadu na sklep, do którego doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Krakowskiej w Kolbuszowej.

Na podstawie zgromadzonego materiału funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, który wtargnął do sklepu, nie działał sam. Z ustaleń policjantów wynika, że w zdarzeniu uczestniczył drugi mężczyzna, z którym wspólnie zaplanowali napad i podzielili się rolami. Obydwaj mają po 19 lat, to mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Jeden z nich przywiózł drugiego na miejsce, a następnie czekał na niego w samochodzie. W tym czasie drugi 19-latek wtargnął do sklepu z przedmiotem przypominającym broń i zażądał wydania pieniędzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet kulkowy, którym zastraszył ekspedientkę oraz kominiarkę, którą miał na głowie podczas napadu.

Młodzi mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego zostali zatrzymani w piątek. Po zgromadzeniu niezbędnego materiału w tej sprawie, w sobotę usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

W sprawie trwają dalsze czynności.

Pistolet zabezpieczony przez policjantów

źródło: KPP Kolbuszowa, arch. policji

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dramat nad zalewem. Wypadli ze skutera. Mężczyzna pod wodą (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 30-letni kierowca wjechał po zamykający się szlaban! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)