REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Kierowca miał blisko 3,8 promila alkoholu w organizmie!

PODKARPACIE. Niemal 3,8 promila alkoholu w organizmie wykazało badanie kierującego citroenem, którego do kontroli zatrzymali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali go ponieważ jechał bez wymaganego oświetlenia w warunkach zmniejszonej widoczności. Miał za to włączone światła awaryjne. Okazało się również, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.


Do kontroli doszło w czwartek, około godz. 15 na ul. Podwisłocze w Rzeszowie. Uwagę policjantów zwrócił kierowca citroena, który mimo padającego deszczu jechał bez wymaganego oświetlenia, ale z włączonymi światłami awaryjnymi. Po zatrzymaniu do kontroli policjanci od razu poczuli od kierującego alkohol.

Stan 35-latka potwierdziło badanie trzeźwości. Alcosensor wykazał blisko 3,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna jechał z pasażerką, która również była pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Policjanci zabezpieczyli jego pojazd na parkingu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie bez uprawnień i zostanie objęty zakazem prowadzenia pojazdów.

źródło: KMP Rzeszów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE: Wjechał na przejazd i uszkodził rogatkę (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)