REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Kierowca miał ponad promil alkoholu. Przewoził dzieci

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego udaremnili jazdę kierowcy opla. Alkomat wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. 45-latek jechał z dwójką swoich małych dzieci. Nietrzeźwy kierowca poniesie odpowiedzialność karną za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj po godz. 15, w miejscowości Iwierzyce, podczas działań „Trzeźwość”, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, zwrócili uwagę na opla. Na widok oznakowanego radiowozu, kierujący nagle zawrócił i zaczął jechać w kierunku, z którego przyjechał.

foto: archiwum Policji

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było powodem tej nagłej zmiany kierunku jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, gdy zjechał na jedną z pobliskich posesji. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Bardzo szybko okazało się co było powodem takiego zachowania kierującego. Alkomat wskazał w organizmie 45-latka ponad promil alkoholu.

Na przejażdżkę mężczyzna zabrał jeszcze dwójkę swoich małych dzieci, w wieku 6 i 3 lat. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Ropczyce

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Alarm pożarowy w Domu Pomocy Społecznej

foto: OSP Wujskie, fb

Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)