REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Mężczyzna groził kuratorowi i znieważył policjantów. Grozi mu więzienie

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Ropczyc. Mężczyzna najpierw groził kuratorowi sądowemu, a później znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek o godz. 15.30, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na ul. Kochanowskiego w Ropczycach, pijany mężczyzna grozi kuratorowi sądowemu. Jak ustalili policjanci 38-latek, którego dotyczyła interwencja, podczas wizyty kuratora używał wobec niego słów wulgarnych oraz mu groził. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo był agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy. Nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych i wezwania do zachowania zgodnego z prawem, a także używał wobec nich słów obraźliwych. Policjanci zatrzymali agresora i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu, 38-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

źródło: KPP Ropczyce

04-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Ryba2022-12-04 23:01:23
0 0
Ryba: Mioduch, jak to będzie? Szymon: Wąski zaatakował nas. Strzelił 2 razy z własnej nielegalnej broni w policyjny samochód. Pan komisarz po oddaniu... 11 ostrzegawczych strzałów odpowiedział ogniem. Mógł zabić, a trafił tylko w kolano. Ryba: Hm, widzisz? Taki będzie raport.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)