REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Oślepiło ją słońce. Potrąciła nastolatkę

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Kierująca osobową hondą, potrąciła 15-latkę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Nastolatka z urazami ręki i nogi została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej obrażenia nie są groźne.

Wczoraj (14 bm.) około godz. 18, patrol ruchu drogowego został skierowany na ul. Bohaterów Getta w związku ze zdarzeniem drogowym. Policjanci ustalili, że kierująca hondą, 59-letnia mieszkanka Przemyśla, jadąc ul. Boh. Getta w kierunku placu św. Floriana, nie zachowała należytej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych, w wyniku czego potrąciła prawidłowo przechodzącą przez nie 15-latkę.

W wyniku uderzenia, dziewczynka doznała obrażeń i została przetransportowana do szpitala w Przemyślu. Na szczęście jej urazy okazały się niegroźne. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującej, była trzeźwa. 59-latka tłumaczyła, że nie zauważyła pieszej, ponieważ oślepiło ją słońce.

Przypominamy, że do zdarzeń drogowych nie dochodzi tylko podczas złych warunków atmosferycznych: opadów, mgły czy po zmroku. Dobra pogoda często sprawia, że kierowcy jeżdżą szybciej i nie koncentrują się w należyty sposób podczas jazdy. Mocno świecące słońce tez może spowodować, że pole widzenia kierowcy zostaje ograniczone. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i sytuacji na drodze.

KMP Przemyśl

15-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)