REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Papierosy i kilkadziesiąt litrów alkoholu. 66-latka zatrzymana (FOTO)

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie nielegalnych papierosów, tytoniu oraz alkoholu. W domu, w samochodzie oraz na terenie posesji, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wyroby tytoniowe i alkohol bez znaków akcyzy skarbowej. 66-letnia mieszkanka Rzeszowa usłyszała zarzuty.

Informacje o kobiecie posiadającej papierosy bez polskich znaków akcyzy, uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Nielegalne papierosy miała przechowywać w swoim domu, na terenie Rzeszowa.

Podczas przeszukania w jej domu, samochodzie oraz na posesji, funkcjonariusze znaleźli 124 paczki papierosów rożnych marek, niemal 17 kilogramów tytoniu oraz kilkadziesiąt litrów alkoholu. 66-letnia rzeszowianka trafiła do policyjnego aresztu.

Wyjaśniający sprawę policjanci oszacowali wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Tylko od wyrobów tytoniowych to kwota ponad 17 tys. złotych. Funkcjonariusze przesłuchali 66-latkę i przedstawili jej zarzuty przechowywania papierosów i tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy, których ilość wskazywała na zamiar wprowadzenia ich do obrotu.

Zabezpieczony alkohol zostanie przekazany do Urzędu Karno-Skarbowego.

źródło: KMP Rzeszów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Dzik pod przedszkolem! Spacer wzdłuż boiska (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

03-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)