REKLAMA
REKLAMA

Ponad 4 godziny „poślizgu” po wykolejeniu się pociągu (VIDEO)

Ponad 4 godziny opóźnienia miał pociąg, który wiózł obywateli Ukrainy z Przejścia granicznego w Krościenku. Związane było to z wykolejeniem się składu w Ustajnowej. Potrzeba było dostawić dodatkowy tabor. Pierwotnie pociąg miał być w Sanoku około 15:35. Ostatecznie przejechał ponad 4 godziny później.

Przejazd pociągu przez Załuż – 3 marca, godzina 19:30. 

 

Po godzinie 18:00 podróżni pociągu Krościenko –Tarnów przesiedli się do nowego składu. Zmiana do podstawionego składu odbyła się pod opieką PSP, OSP, SOK, Policji i kolejarzy. Podróżni mają zapewnioną bieżącą informację i niezbędne artykuły.

Na miejscu działają służby techniczne. Prowadzone będą działania związane z wkolejeniem pociągu. W kolejnych godzinach będzie można określić czas potrzebny do wznowienia ruchu na jednotorowej linii.

Pociąg relacji Krościenko – Tarnów został zatrzymany po godz. 15.30 na odcinku Ustrzyki Dolne – Uherce. Z szyn wypadł pierwszy zestaw kołowy. Nie było zagrożenia dla podróżnych. Usterka wystąpiła na zaśnieżonym odcinku górskiej trasy.

Teren został zabezpieczony.

Odcinek Krościenko – Uherce na trasie z Krościenka do Stróż był remontowany w ostatnich dniach w trybie awaryjnym. Dokonano przeglądu linii w maksymalny sposób na jaki pozwalały warunki. Szczegóły zdarzenia ustali komisja.

PLK / red.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

USTJANOWA: Wykoleił się pociąg z uchodźcami z Ukrainy! (FOTO)

03-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)