REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI. Kolejne inwestycje. Remonty dróg i mostów. Zobaczcie gdzie

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W powiecie sanockim będą realizowane kolejne inwestycje. Dzisiaj władze Powiatu podpisały umowę z Henrykiem Biłasem, przedstawicielem Firmy Usługowo – Handlowo Budowlano – Transportowej, która wygrała przetarg na realizację zadania pn. „Modernizacja infrastruktury drogowej Powiatu Sanockiego na obszarze gmin Bukowsko, Zarszyn oraz wiejskiej Sanok – etap I”.

Planowana inwestycja polega na przebudowie nawierzchni drogi Długie – Pielnia w miejscowości Pielnia (1560 m długości), drogi Pisarowce – Nowotaniec z przebudową drewnianego mostu oraz mostu w Nadolanach z odcinkiem chodnika o długości ok. 1 km. Prace rozpoczną się od wykonania drogi w Pielni.

Całkowity koszt zadania wynosi 7 246 032,42 zł, z czego aż 7 000 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W ramach pierwszej edycji programu Polski Ład Powiat Sanocki otrzymał 12 000 000,00 zł. Pozostałe 5 000 000,00 zł umożliwi modernizację i budowę obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

Na terenie powiatu sanockiego realizujemy obecnie wiele inwestycji polegających na przebudowie dróg, budowie chodników i bezpiecznych przejść dla pieszych – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Na większość zadań otrzymaliśmy środki zewnętrzne, dzięki czemu nasz wkład finansowy był niewielki. Zauważamy problemy mieszkańców, stąd też dołożyliśmy wszelkich starań, aby przebudować zniszczone drogi Sanok-Liszna, Załuż-Lesko, Tarnawa-Kalnica czy Mrzygłód-Tyrawa Wołoska. Teraz czas na inwestycje w gminie Bukowsko i Zarszyn.

Zadowolenia z realizacji zadań nie kryje Marek Bańkowski, wójt gminy Bukowsko.

Inwestycja, która będzie realizowana przez Powiat Sanocki w Nadolanach jest od dawna wyczekiwana przez mieszkańców – mówi wójt Marek Bańkowski. – Chodnik, który powstanie wzdłuż drogi powiatowej Pisarowce-Nowotaniec zapewni możliwość bezpiecznego poruszania się pieszym, a przebudowa mostów sprawi, że zwiększy się dostępność komunikacyjna naszej gminy. Mosty wymagają bowiem gruntownej przebudowy, nie tylko ze względu na ich stan techniczny, ale i ograniczenia tonażowe, które są ogromnym problemem, zwłaszcza dla kursujących autobusów. Jako wójt pragnę serdecznie podziękować Robertowi Pieszczochowi, przewodniczącemu Rady Powiatu Sanockiego, który zabiegał o to, aby inwestycja doszła do skutku.

Ale to jeszcze nie wszystkie przedsięwzięcia, które mają szansę na realizację w tym roku. Powiat Sanocki złożył kolejne wnioski o dofinansowanie ważnych zadań.

Czekamy na wyniki naboru, mając nadzieję, że i tym razem uda nam się otrzymać wsparcie – uzupełnia starosta Chęć.

źródło: materiały nadesłane, Starostwo Powiatowe w Sanoku

12-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Markowce-Pisarowce2022-05-12 10:27:21
0 0
Kiedy będzie zrobiony remont całości drogi Markowce - Pisarowce? Czy sanocka wierchuszka miała okazję tamtędy jechać ostatnio? Jeśli nie to zapraszam serdecznie. Tam już są łatane łaty łat sprzed 20 lat... przez te 20 lat to spokojnie wystarczyło by tego asfaltu co poszło na łatanie dziur na całą nawierzchnię. To łatanie kompletnie nic nie daje, łata się i po zimie, i przed zimą. Gdzie sens, gdzie logika????
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)