REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Nie miał prawa jazdy i był pijany

RAKOWA / PODKARPACIE. Zdecydowana postawa świadków przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował oplem, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 26-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód ważnych badań technicznych.

W minioną sobotę w miejscowości Rakowa w powiecie sanockim, świadkowie uniemożliwili dalsza jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie, który kierował oplem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego pojazdem. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 26-latka. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód ważnych badań technicznych.

Mieszkaniec powiatu sanockiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Samochód trafił na parking strzeżony. Po wytrzeźwieniu 26-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pożar lawety przewożącej bele siana (ZDJĘCIA)

foto: KP PSP Dębica


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

14-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)