REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Ponad 4 tys. uczniów rozpoczęło edukację (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Po wakacyjnej przerwie naukę w szkołach prowadzonych przez Powiat Sanocki rozpoczęło 4 170 uczniów, wśród których 3 921 to uczniowie szkół średnich.

I Liceum Ogólnokształcące – 742 uczniów;
II Liceum Ogólnokształcącym – 610 uczniów;
Zespół Szkół nr 1 – 571 uczniów;
Zespół Szkół nr 2 – 407 uczniów;
Zespół Szkół nr 3 – 1081 uczniów;
Zespół Szkół Nr 5 – 510 uczniów.

Z kolei w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym uczyć się będzie 103 uczniów, natomiast w ramach wczesnego wspomagania rozwoju – 146 osób.

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół nr 3 i I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku uczestniczył starosta Stanisław Chęć, a w Zespole Szkół nr 5 – wicestarosta Janusz Cecuła.

Tegoroczny nabór był bardzo udany, stąd konieczne było utworzenie dodatkowych oddziałów klasowych oraz zwiększenie liczby miejsc w internacie mieszczącym się przy Zespole Szkół nr 5 w Sanoku. W tym roku z internatu skorzysta 25 osób więcej.

– Zarząd Powiatu Sanockiego musiał dokonać korekty pierwotnego planu naboru ze względu na duże zainteresowanie proponowaną ofertą kształcenia – mówi starosta Stanisław Chęć. – W I i II liceum powstały dwa dodatkowe oddziały, a w Zespole Szkół nr 3 – jeden. Nabór elektroniczny pokazał, że chętnych do naszych szkół jest o wiele więcej niż przygotowanych miejsc, stąd decyzja Zarządu o umożliwieniu zainteresowanym uczniom edukacji w szkołach prowadzonych przez Powiat Sanocki.

Z okazji nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom satysfakcji ze zdobywanej wiedzy, rozwijania swoich pasji oraz wielu sukcesów naukowych, a nauczycielom energii i wytrwałości w dążeniu do realizacji celów zawodowych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

01-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)