REKLAMA
REKLAMA

POŻAR W SANOKU: Skażone powietrze? „Lepiej zostać w domu i pozamykać okna” (VIDEO GODZINA: 18:50)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś (9 bm.) około godziny 13:30 doszło do pożaru w przedsiębiorstwie znajdującym się przy ulicy Okulickiego w Sanoku. Substancje, które znajdowały się w zakładzie to m.in. lakiery. Czarny dym spowił okolicę? Czy jest zagrożenie, że doszło do skażenia powietrza?

– Wystarczy kilkanaście minut przebywać wcale nie bardzo blisko miejsca pożaru, aby gardło zaczęło mocno piec – relacjonuje nasz Czytelnik. 

Biuro Zarządzania Kryzysowego i Obronności zapewnia, że cały czas jest w kontakcie ze strażą. Jeżeli będzie trzeba podjąć jakieś kroki, natychmiast zostaną wcielone w życie, a mieszkańcy zostaną o tym poinformowani. 

– Zalecamy i apelujemy do mieszkańców, aby pozamykali w domach okna. I jeżeli jest to możliwe, aby pozostali w domach. Szczególnie dotyczy to osób, które mieszkają w okolicach zakładu – przekazywała kpt. Anna Kozłowska, oficer prasowy KP PSP w Sanoku.

Sytuacja jest dość dynamiczna. Z ogniem walczy ponad 150 strażaków. W związku z dużym zadymieniem została czasowo zamknięta obwodnica Sanoka. Kierowcy kierowani są na objazdy – zobacz

AKTUALIZACJA GODZ. 18:30:

– Ogień został ugaszony. Trwa sprawdzanie pogorzeliska, polewanie i chłodzenie elementów konstrukcji oraz wyposażenia obiektów. Ruch na obwodnicy Sanoka został wznowiony. Nadal zablokowana jest ulica Okulickiego – mówi kpt. Anna Kozłowska.

O pożarze informowaliśmy tutaj: 

SANOK: Pożar na terenie przedsiębiorstwa przy ulicy Okulickiego! (FOTO) 

 

foto: nadesłane

SANOK: Pożar lakierni przy Okulickiego! Ranny strażak! Żywioł przenosi się na kolejne obiekty! (ZDJĘCIA)

09-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)