REKLAMA
REKLAMA

Prezydent RAFAŁ PIECH : Czy Prezydent DUDA i Premier MORAWIECKI zdradzą Polaków w sprawie szczepionek?

Prezydent RAFAŁ PIECH : Czy Prezydent DUDA i Premier MORAWIECKI zdradzą Polaków w sprawie szczepionek?

www.tvPolska.pl : Prezydent RAFAŁ PIECH : Czy Prezydent DUDA i Premier MORAWIECKI zdradzą Polaków w sprawie szczepionek ?

Bardzo ważny przekaz ⭐️ Prosimy o pełną mobilizację i udostępnienie

Kim jest Rafał Piech ?
Rafał Marian Piech (ur. 11 lipca 1980 w Siemianowicach Śląskich) – polski samorządowiec, od 2014 prezydent Siemianowic Śląskich.

Absolwent studiów menedżerskich MBA Executive w Akademii WSB oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach[1]. Pracę zawodową rozpoczął w 2001 roku od etatu kontrolera międzyoperacyjnego w Hucie Jedność. Następnie pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Katowicach, poczynając od stanowiska zamiatacza. W ciągu kolejnych lat awansował na stanowiska kierownika zespołu, mistrza zmianowego, aż do funkcji kierownika ds. gospodarki magazynowej i stacji paliw[1]. W 2014 roku wygrał wybory samorządowe, zostając prezydentem miasta Siemianowice Śląskie

Rodzina i działalność społeczna
Rodzina Piech od wielu pokoleń związana jest z Siemianowicami Śląskimi. Od 2001 roku Rafał Piech jest w związku małżeńskim z Joanną Piech, posiadają trójkę dzieci. Działania społeczno-samorządowe rozpoczął od zaangażowania się w akcje na rzecz dzieci z najbiedniejszych siemianowickich rodzin, dla których współorganizuje lokalne spotkania świąteczne. Początkowo działał też w lokalnym kole PO, z jej listy w 2006 bez powodzenia kandydował do rady miejskiej. Był jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic[potrzebny przypis], z ramienia którego został radnym VI kadencji samorządowej. W latach 2010-2014 był członkiem komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji. W wyborach w 2014 jako kandydat niezależny ubiegał się o prezydenturę Siemianowic Śląskich, wygrywając w drugiej turze głosowania z wynikiem blisko 65,5% głosów i pokonując w niej dotychczas zarządzającego miastem Jacka Guzego.

W 2018 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, zwyciężając w pierwszej turze wyborów, uzyskując poparcie 83,6% głosujących[6], co było drugim najlepszym wynikiem wśród kandydatów na prezydentów miast na prawach powiatu w Polsce. Również w 2018 został wybrany do zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.

Założyciel ruchu społecznego Polska Jest Jedna, sprzeciwiającego się m.in. obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19 i tzw. „segregacji sanitarnej”. Na jego czele stanął we wrześniu 2021 r.

Wdrożone innowacje samorządowe
1. Powołanie stałych społecznych rad, doradzających w określaniu kierunków rozwoju miasta:

Rady Gospodarczej,
Rady Seniorów,
Rady Sportu.
2. Powołanie pierwszego na Śląsku Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego[13].

3. Reaktywacja szkolnictwa branżowego wspieranego przez lokalnych pracodawców (m.in.utworzenie klas patronackich Adient Seatings Poland w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II).

4. Zainicjowanie zmian w polskich ustawach środowiskowych mających na celu przeciwdziałanie uciążliwościom odorowym.

5. Inicjacja innowacyjnego programu samorządu lokalnego wspierającego corocznie z budżetu miasta osoby z ciężkimi niepełnosprawnościami

Wyróżnienia samorządowe
1. Pozyskanie w 2015 roku tytułu nadawany przez Marszałka Województwa Śląskiego: Gmina Przyjazna Rodzinie (I miejsce w województwie śląskim).

2. Pozyskanie tytułu Gmina Przyjazna Seniorom 2016 roku.

3. Perła Samorządu dla najlepszej gminy do 100 tys. mieszkańców oraz Perła Samorządu dla najlepszego prezydenta miasta do 100 tys. mieszkańców (ranking dziennika Gazeta Prawna 2018).

4. Siemianowice Śląskie Smart City 2017 (wyróżnienie przyznane przez Smart City Forum Polska).

5. Wyróżnienia samorządowe – Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Medal za Wspieranie Muzeum Policj


www.tvPolska.pl dziękujemy Państwu za wspieranie naszej pracy.

Wesprzyj nas wpłacając dobrowolną kwotę nr konta
mBank: 26 1140 2004 0000 3102 7508 3989 tytułem: darowizna na tvPolska.pl

ZOBACZ TAKŻE: 

www.tvPolska.pl — dr Zbigniew Hałat: Państwo jest w rozsypce! Demografia to sprawa narodowej racji stanu!

Źródło : www.tvPolska.pl

02-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

jak widać na nagraniu prezydenta Piecha2022-01-02 09:11:36
0 0
Morawiecki i Duda w materiale obiecują że obowiązkowego szczepienia nie będzie !
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)