REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Przewrócona cysterna! Przewożony łatwopalny etanol! (ZDJĘCIA)

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. Ponad 12 godzin trwały działania przy wypadku, do którego doszło w niedzielę ok godz 16.20 w miejscowości Rogi (powiat krośnieński). Kierowca stracił panowanie nad cysterną i doszło do przewrócenia zestawu pojazdów.

– Kierujący samochodem ciężarowym prawdopodobnie chcąc uniknąć zderzenia z dzikim zwierzęciem skręcił gwałtownie co doprowadziło do utraty panowania nad pojazdem i przewrócenia zestawu pojazdów na bok. Na miejsce zadysponowano służby ratownicze. Kierowca został przewieziony do szpitala. Cysterną był przewożony łatwopalny etanol. Wyznaczono strefę bezpieczeństwa w promieniu ok. 100m. Droga na czas działań ze względu na niebezpieczeństwo wybuchu została zablokowana. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy poszkodowanemu. Następnie po zadysponowaniu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z JRG 3 Rzeszów i dojeździe zastępczej cysterny przystąpiono do przepompowania 30 tys. litrów alkoholu etylowego i postawienia przewróconego zestawu pojazdów – relacjonuje Ochotnicza Straż Pożarna Rogi na swoim fanpage, fb.

W zdarzeniu ucierpiał podróżujący ciężarówką 43-latek, który z niezagrażającymi życiu obrażeniami trafił do szpitala. Kierujący, 36-letni mężczyzna, był trzeźwy. Na czas prowadzenia działań ratowniczych oraz usuwania skutków zdarzenia, odcinek drogi krajowej nr 19 w miejscu wypadku był zablokowany. Policjanci kierowali pojazdy na wyznaczone objazdy.

W działaniach brały udział: JRG Krosno 5x, JRG 3 Rzeszów 2x, OSP Rogi, OSP KSRG Dukla, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Służba Celno-Skarbowa.

Akcją dowodził Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st bryg. Zbigniew Nowak oraz zastępca dowódcy JRG Krosno st. kpt. Mateusz Dębiec.

źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Rogi, fb
foto: Ochotnicza Straż Pożarna Rogi

foto: KMP Krosno (3)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

28-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

tyle wódy2022-10-24 13:40:39
0 0
Tyle wódy się wylało... i co teraz twardy elektorat będzie pił? Oj bida, bida
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)